Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відбулось перше засідання Міжвідомчого центру зі збереження культурної спадщини на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС

6 липня відбулось установче засідання Міжвідомчого координаційного центру зі збереження культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС, під головуванням Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики. 

«Без перебільшень можемо констатувати, що світова археологія ніколи не стикалась з такими масштабними руйнуваннями. 553 кв. км – підтоплені. 148 археологічних пам’яток пошкоджено лише на Правому березі Дніпра, там, де ми маємо доступ та можемо це констатувати. Тож з членами координаційного центру обговорили механізм роботи та міжвідомчу координацію, необхідність моніторингу та документування воєнних злочинів (для чого, до речі, був створений спецпідрозділ, який вже працює), охорону спадщини, співпрацю з правоохоронними органами нашими та наших міжнародними для притягнення росії до відповідальності», – прокоментував Олександр Ткаченко.

Під час засідання йшлося про виклики у сфері охорони культурної спадщини в зоні надзвичайної ситуації та ключові потреби у взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також про заходи, які вже були впроваджені. Цю частину засідання модерувала Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, Координаційний центр створив Кабінет Міністрів розпорядженням від 30 червня 2023 року № 590-р. Його ключовими задачами є:

  • координація дій із захисту культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали від підриву дамби Каховської ГЕС;
  • розробка у двотижневий строк та подання на розгляд МКІП плану заходів, спрямованих на посилення захисту культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції. 

Члени Координаційного центру мають подати до МКІП свої пропозиції до 11 липня, аби узгодити зведений варіант плану заходів до подачі на розгляд Уряду.

Своєю чергою, МКІП у п’ятиденний строк з дня отримання плану заходів має внести відповідні документи Кабінетові Міністрів України на затвердження.

Крім того, Координаційний центр має звернутися до міжнародних інституцій щодо надання допомоги у збереженні, документуванні, дослідженні та музеєфікації об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Нагадаємо, до складу Міжвідомчого координаційного центру зі збереження культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС, входять: Міністр культури та інформаційної політики, голова координаційного центру та заступник Міністра культури та інформаційної політики, заступник голови координаційного центру, заступники Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністра освіти і науки, Міністра внутрішніх справ, Міністра оборони, Голови Національної поліції, Голови ДСНС, Голови СБУ, Заступник командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил, Директор Інституту археології Національної академії наук, начальники Дніпропетровської,  Запорізької, Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій.

Вас може зацікавити

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

Садибу Зеленських у центрі Києва на вулиці Кониського почали зносити незаконно

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква»