Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Як звучить українська Лавра: у заповіднику відбувся концерт партесного співу

24 червня у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбувся концерт-присвята пам’яті загиблого музикознавця Івана Кузьмінського. Простір Лаври наповнився сакральним українським модерним багатоголоссям. Партесні концерти Миколи Дилецького виконав вокальний ансамбль Partes. Художня керівниця, диригентка – Наталія Хмілевська.

Переглянути фотоальбом

«До української Лаври повертаєтьсяпрофесійне українське музичне мистецтво. Наша культурна спадщина – це не тільки архітектурні шедеври світового рівня, а й надбання українських композиторів, зокрема партесного співу. Такий спадок показує наскільки ми завжди були близькі з Європейцями й водночас підкреслює нашу самобутність», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, у своєму вітальному слові. 

Твори талановитого українського композитора Миколи Дилецького чи не вперше звучатимуть у Лаврі за новітніх часів. Музикознавець – один з перших українських музичних теоретиків, автор праці «Мусикійска Граматика», що викладає основи партесного співу. 

Подію присвятили вшануванню пам’яті полеглого в боях за Україну Воїна – унікального науковця, музикознавця-медієвіста Івана Кузьмінського, який пристрасно досліджував різні періоди української музичної історії. У своїй дисертації Іван запропонував теорію виникнення партесного багатоголосся як питомо української практики православних християн і приділив окрему увагу лаврському періоду його розвитку. Саме ця теорія лишається цінним дороговказом до найменш вивченого періоду партесної традиції – його виникнення та подальшого поширення територіями України.

Український партесний спів – це важливий історичний момент у формуванні потужної яскраво-самобутньої професійної традиції сакральної музики України.  Її дослідження, реконструкція та поширення є пріоритетними для учасників лабораторії Musica Sacra Ukraina платформи Open Opera Ukraine.

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»