Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Заява МКІП щодо ситуації з розподілом коштів грантів інституційної підтримки УКФ

Міністерство культури та інформаційної політики поділяє занепокоєння спільноти можливими порушеннями при розподілі коштів грантів інституційної підтримки від Українського культурного фонду.

Наголошуємо, що МКІП у своїй діяльності керується принципами максимальної прозорості та ретельного дотримання усіх процедур, визначених законодавством.  Міністерство діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, зокрема, Законом України “Про Український культурний фонд”, який визначає правові, організаційні, фінансові засади діяльності УКФ.

В офіційній позиції Українського культурного фонду, розміщеній на його сайті, подано неправдиві факти щодо ролі МКІП у розподілі коштів грантів інституційної підтримки від УКФ. Міністерство не втручається в оперативну діяльність УКФ щодо розподілу коштів грантів інституційної підтримки.

Зокрема, за наданими Українським культурним фондом фактами щодо погодження із МКІП виділення грантів за неосновним КВЕДом повідомляємо, що такого погодження із МКІП не було.

Окремо звертаємо увагу, що в листі УКФ до МКІП №1319-02/02-13 від 05.11.2020 року УКФ прямо зазначає, що саме Дирекція УКФ приймала рішення щодо визначення основного виду діяльності саме за основним КВЕД, що зазначений у витягу із ЄДРПОУ. Також цим листом УКФ повідомив МКІП, що саме ця вимога була основною для проходження технічного відбору заявниками, щоб забезпечити виконання вимог Закону щодо підтвердження відповідності економічної діяльності заявників, як тих, що належать до культурних та креативних індустрій. 

Також звертаємо увагу, що МКІП не погоджувало кожен окремий договір та до компетенцій МКІП не відноситься перевірка заявників на відповідність технічним вимогам УКФ, зокрема щодо дотримання вимоги щодо основного коду КВЕД заявників.

Крім того, інформуємо, що до МКІП подаватися вже підписані УКФ договори про фінансування.

Тому арбітром в цьому випадку повинна стати третя сторона, а саме правоохоронні та контролюючі органи, що розберуться в цій ситуації та дадуть належну правову оцінку діям УКФ.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича

Національна академія мистецтв України позбавила звання академіка Михайла Резніковича