Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Звернення т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з нагоди Міжнародного дня жестових мов

Сьогодні, 23 вересня, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день жестових мов. А вже завтра, в останню неділю вересня, традиційно відзначається Міжнародний день глухих. З нагоди цих дат, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв звернувся до людей з вадами слуху мовою жестів.

Дивитись відеозвернення

З 18 до 24 вересня 2023 року – національні організації глухих у всіх країнах світу планують проведення комплексу соціальних заходів. Зокрема, спільноти глухих, уряди, громадські організації продовжують пліч-о-пліч спільними зусиллями розвивати, пропагувати та визнавати національні жестові мови як частину яскравих та різноманітних мовних просторів своїх країн. 

Жестова мова — це повноцінна мова з власною граматикою та виразною силою. Вона допомагає глухим людям виражати свої думки, почуття і ідеї, а також взаємодіяти з іншими.

«Світ, де глухі можуть всюди спілкуватися жестовою мовою!» — сказав Ростислав Карандєєв у відеозверненні.

Вас може зацікавити

Оголошено конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України

«Скіфське золото» – історична перемога України й початок повернення викрадених росією цінностей, – Ростислав Карандєєв