Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Австрія продовжуватиме підтримувати українську культуру та спадщину

23 грудня відбулась зустріч Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, та Арада Бенкьо, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Австрія в Україні. Йшлося про потреби української культурної сфери й мистецької освіти та посилення співпраці між країнами.

«Сьогодні багато митців попри війну росії проти України залишаються творити в своїй рідній країні. Вони підтримують українців, адже мистецтво лікує та надихає. Поряд з цим, самі митці також потребують підтримки. Мистецькі проєкти – політично та кульутрно важливі для нас. Одночасно ми дуже чекаємо, що наші артисти, які знайшли прихисток в Австрії, скоро повернуться. Аби професійне мистецтво продовжувало розвиватися ми із вдячністю сприймаємо пропозиції партнерів щодо підтримки української культури», – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр розповів про проєкт 7 українських музеїв Ukraine. Out of blackout. Це виставка тисячоліття української спадщини на провідних майданчиках світу, зокрема, важливо було б провести її і у Австрії. 

Олександр Ткаченко також наголосив, що через ситуацію, яка склалася в енергетиці в Україні, українські культурні інституції дуже потребують генераторів для продовження безперебійної роботи театрів, цирків, філармоній.

Йшлося і про захист культурних прав українців, які вимушено перебувають в Австрії. У цьому контексті важлива підтримка проєктів, які стосуються:

  • поповнення фондів бібліотек Австрії сучасною українською літературою, передачі україномовної та перекладної української літератури до бібліотек Австрії в рамках проєкту «Українська книжкова поличка», який ініційований першою леді України Оленою Зеленською спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики України, а також Українським інститутом книги; 

  • продовження проєкту із запровадження україномовних аудіогідів у музеях Австрії;

  • співпраці у сфері відновлення пошкодженої нерухомої культурної спадщини; 

  • стажування українських експертів в Австрії;  

  • обміну досвідом з питань оцифрування/діджиталізації у сфері культури та культурної спадщини, 

  • підтримки у питанні протидії незаконному переміщенню культурних цінностей, викрадених з України російськими окупаційними військами;

  • популяризації українських медіа за кордоном, наприклад, в готелях;

  • співпраці у протидії російській дезінформації та пропаганді.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони