Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП зафіксувало півтисячі епізодів воєнних злочинів рф проти українських об’єктів культурної спадщини та закладів культури

Станом на 3 серпня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Ще кілька десятків таких епізодів знаходяться на перевірці.

500-им об’єктом, внесеним до бази МКІП, стала пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля колишнього Реального училища, зведена у 1882 р. в м. Ізюм Харківської області за адресою вул. Старопоштова, 22. До останнього часу в будівлі розміщувався Ізюмський ліцей № 4. В березні 2022 року внаслідок численних обстрілів пам’ятку було частково зруйновано.

«Пів року війни – півтисячі пошкоджених/знищених росією об’єктів культурної спадщини та закладів культури. Хіба після такого хтось ще сумнівається, що одна з головних цілей путіна – українська культура? Маємо зробити все можливе, аби захистити, відновити і зберегти наше унікальне надбання», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Загалом внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. А також 132 об’єкти цінної історичної забудови.

Окрім того, через дії окупантів були знищені або постраждали 377 мистецьких об’єктів та закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших мистецьких осередків, 52 меморіальних пам’ятники та твори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв та заповідників.

Злочини зафіксовано в 15 регіонах України:

130 – у Донецькій області (найбільше – 93 у м. Маріуполі та його околицях),

108 – у Харківській області (найбільше – 88 у м. Харкові та його околицях),

80 – у Київській області (найбільше – 52 у Бучанському районі),

59 – у Луганській області (найбільше – 54 у Сєвєродонецькому районі),

38 – у Чернігівській області (найбільше – 29 у м. Чернігові та його околицях),

28 – у Сумській області (найбільше – 18 в Охтирському районі), 

18 – у Запорізькій області (найбільше – 10 у Пологівському районі),

а також:

10 – у Миколаївській області,

6 – у Житомирській області, 

6 – у Херсонській області,

5 – у м. Києві,

5 – у Дніпропетровській області,

4 – в Одеській області,

2 – у Вінницькій області, 

1 – у Львівській області.

Допомогти у зборі інформації можна так:

  • надіслати інформацію про пошкоджені або зруйновані об’єкти культурної спадщини, яких ще немає у базі МКІП, у ваших регіонах та громадах сюди.

  • надіслати уточнення або додаткові фото- та відеоматеріали до об’єктів, котрі вже є в базі, можна на адресу [email protected] 

Важливо: якщо Ви берете дані з мережі – будь ласка, обов’язково додавайте посилання на джерело.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»