Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Німеччина допомагатиме Україні у збереженні культурної спадщини

18 листопада Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зустрівся із заступником глави Комітету Бундестагу з питань культури і медіа Марко Вандервітцом.

Олександр Ткаченко запропонував зосередитися на подальшій політичній ізоляції росії. Адже жорстокість рф та одночасно енергетична війна проти Європи потребує швидких та ефективних дій. 

«росія знищила чи пошкодила в Україні сотні об’єктів культурної інфраструктури. Через війну ми зазнали значних втрат за всіма напрямками, але головне ми втрачаємо людей. Та попри все, близько 80% митців залишаються вдома і їх потрібно підтримати. Адже саме вони підтримують наших громадян, які переживають найтемніші часи у прямому і переносному сенсі за всю сучасну історію Європи», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Сторони обговорили додатковий захист закладам культури у вигляді аварійних систем опалення та енергопостачання на випадок пошкодження мереж російською авіацією та ракетами. Культурним установам не вистачає аварійного обладнання, такого як електрогенератори, вогнегасники, вогнетривкі матеріали для підготовки та збереження своїх колекцій на зиму. 

Загальний обсяг фінансової підтримки, необхідної для критичних регіонів України, особливо тих, які знаходяться на лінії фронту, оцінюється в 50 мільйонів євро. Це Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Дніпровська, Донецька, Херсонська та частково Київська області. Ще 15 мільйонів євро потрібні для інших регіонів України, оскільки обстріли продовжуються.

Крім того,  йшлося про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада України ухвалила звернення до Бундестагу із закликом визнати Голодомор геноцидом українського народу. 

«Ми стежимо за всіма подіями навколо визнання Бундестагом Голодомору геноцидом українського народу. Факт визнання геноциду вірменського народу в 1915-1916 роках показує нам, що юридичні аспекти і судові умови менш важливі, ніж сильна політична воля називати речі своїми іменами. Адже сьогодні ми знову стали очевидцями геноциду українського народу. Як свідчить історія, відсутність чіткого засудження злочинів проти людства призводить до їх повторення. Ми також наполягаємо на тому, щоб діалог про історичну відповідальність Німеччини перед Україною мав включати лише дві сторони – українську та німецьку», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Український міністр подякував за допомогу, яку Німеччина надає Україні під час війни, зокрема це підтримка численних українських культурних ініціатив. З початку повномасштабного наступу російських військ на Україну по всій Німеччині проводяться благодійні концерти, художні виставки та театральні заходи з метою підтримки українського народу.

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві