Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко та Пйотр Глинський: українські культура та медіа потребують негайної допомоги в розмірі 250 млн євро

31 серпня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, відвідав Польщу після робочих зустрічей  у Франції та Німеччині. У Варшаві український Міністр зустрівся з Пйотром Глинським, Віцепрем’єром, Міністром культури та національної спадщини Польщі, великим другом України. Серед тем, які обговорювалися: розвиток інструментів підтримки культури та медіа в Україні та результати переговорів в Парижі та Берліні.

«Поінформував пана Глинського про результати перемовин з французькими та німецькими колегами. Окреслили план дій як з приводу подальших спільних культурних акцій українських та польських культурних діячів, так і ініціативи в межах ЄС щодо фонду негайної допомоги культурі та медіа України в розмірі 250 млн євро», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

В розмові з польським колегою Олександр Ткаченко підкреслив, що переговори з міністром культури Франції пройшли в хорошій атмосфері та, здається, незабаром вони перетворяться на конкретні дії, але ставлення Німеччини розчаровує, а визначення перерахованих коштів російським опозиційним ЗМІ як допомогу Україні він назвав непорозумінням.

Під час зустрічі йшлося про підтримку зусиль України на міжнародній арені, особливо у сфері медіа та охорони спадщини, а також про спільні мистецькі проєкти, такі як Ukrainian Freedom Orchestra: з одного боку він популяризував би українську культуру, а з іншого — нагадував би світові про війну, що триває, і допоміг би зібрати кошти для митців та культурних установ України.

Однією з тем зустрічі також була діяльність Польського культурного допоміжного центру в Україні та можливості його використання для надання допомоги, необхідної для захисту українських пам’яток та закладів культури перед майбутнім зимовим сезоном у зв’язку з руйнуваннями, спричиненими військовими діями.

Нагадаємо, Польща разом з Литвою та Словаччиною активно допомагають культурі та медіа України під час війни. Вони були ініціаторами введення санкцій проти російських телеканалів, стали культурними хабами для багатьох українських закладів та культурних діячів, а також постійно ініціюють додаткову увагу до української культури та медіа.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму