Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко з Берліна: ми чекаємо від партнерів конкретної допомоги, спрямованої в Україну

29 серпня, в межах візиту до Німеччини, Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, зустрівся з Клаудією Рот,   Державним міністром з питань культури та ЗМІ Німеччини, Тобіасом Лінднером, Державним міністром закордонних справ Німеччини, депутатом Бундестагу, Катею Койль, Державним міністром МЗС, депутатом Бундестагу, Марком Вандервітцом, заступником керівника Комітету з питань культури та медіа Бундестагу ФРН, депутатом Бундестагу.

Всі зустрічі стосувались підтримки України, зокрема у сфері культури та інформаційної політики. Йшлося про термінові гарячі потреби в 250 млн євро на консервацію зруйнованих та пошкоджених будівель, захист колекцій і об’єктів культурної спадщини, гранти на мистецьку діяльність діячів культури в Україні, підтримку книговидання, медіа та кіно. Наразі допомога з боку Німеччини загалом складає близько 20 млн євро.

«Ми вдячні партнерам за розуміння того, що росія веде свою злочинну війну проти культури України, тому культурні об’єкти систематично руйнуються. Також подяка за допомогу працівникам культури та ЗМІ, які виїхали, щоб продовжити роботу в Німеччині. Але тримають культурний фронт діячі культури та медійники, в першу чергу, в Україні та у вкрай складних умовах. Наразі німецькі партнери також розуміють, що російська пропаганда отруює і їхнє суспільство. Тому ми розраховуємо на їхню допомогу в об‘єднанні зусиль з колегами з G7 стосовно спільних дій у напрямку протидії дезінформації в форматі Інформаційного Рамштайну», – заявив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Поряд з іншим, у Берліні Олександр Ткаченко разом з Клаудією Рот та Катею Койль відвідали Академію Баренбойма-Саіда, де навчаються талановиті українці. Стипендіати-музиканти з України виконали для гостей відомі музичні твори Миколи Лисенка та Іллі Бондаренка.

 

Нагадаємо, в червні цього року Клаудія Рот відвідала Одесу. Вона зазначила, що режим Путіна веде злочинну війну проти культури України й прагне послабити українську ідентичність. Та Німеччина твердо стоїть на боці України, коли йдеться про культурну та медійну політику.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони