Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко закликав європейські країни об'єднатись, аби захистити українську спадщину з тисячолітньою історією

5 жовтня в місті Ханья (Крит) у Греції урочисто розпочався 11-й Щорічний дорадчий Форум культурних маршрутів Ради Європи, який проходитиме до 7 жовтня. Переглянути відео

Мета культурних маршрутів Ради Європи – об’єднання різних країн та спільнот, розкриття спільних рис та історичних траєкторій, а  також сприяння зустрічам між людьми. Звідси й тема цьогорічного Форуму – «Захист європейських цінностей, спадщини та діалогу».

Загалом увесь Форум спрямований на те, щоб знову підкреслити важливість культурної спадщини в побудові мирного та демократичного суспільства, як було заявлено в Конвенції Фаро, де йдеться про повагу до культурного різноманіття. Крім того, діалог між країнами потрібен, аби всі культурні маршрути лишалися відкритими й доступними та щоб їх можна було проходити без будь-яких перешкод через конфлікти чи війну.

Серед учасників: понад 400 представників 46 держав-членів Ради Європи, зокрема заступник Генерального секретаря РЄ Бйорн Берге, міністр культури та спорту Греції Ліна Мендоні, міністр туризму Греції Васіліс Кікіліас, віцепрезидент Парламентської асамблеї (ПАРЄ) Дора Бакояніс та інші.

До учасників Форуму у відеоформаті звернувся Олександр Ткаченко: «російський напад на Україну почався в 2014 році. Вже з того часу стало очевидним, що ця війна суперечить нашим цінностям, нашому наміру дотримуватися європейського способу життя і верховенства права, європейським цінностям і взагалі – проти нашого бажання бути частиною європейської родини, як ми були ще з часів Київської Русі. Зараз агресор прагне не лише вкрасти частину нашої території. Стало кристально ясно, що ця війна проти нашої культури та національної ідентичності. Росіяни не визнають нашого права на існування, хочуть знищити основу нашої нації – нашу культурну спадщину». 

Міністр культури та інформаційної політики України зазначив, що повномасштабне вторгнення росії на територію України спричиняє серйозні руйнування цивільних об’єктів, зокрема культурних установ, церков і мечетей, театрів і музеїв, об’єктів культурної спадщини. Навіть об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні опинилися під загрозою знищення. Станом на кінець вересня 2022 року МКІП задокументувало понад 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини.

«Те, що ми зараз бачимо – росія знищує не лише нашу культуру, а й істотну частину європейської спадщини та культури. Ця жорстока війна кардинально змінила не лише наше розуміння світу, в якому ми живемо, а й ставлення до цінностей і традицій. Усі українці безпрецедентно об’єдналися, щоб зберегти українське – свободу, територію, культуру, тисячолітню історію. І не тільки українських цінностей, а й європейських і всього демократичного світу», – розповів Олександр Ткаченко.

Міністр також повідомив, що днями український парк «Софіївка» приєднався до Європейського маршруту історичних садів, мережі Садів натхнення, а у центрі Києва височіє Софійський собор – спадщина світової культури 11 століття зі списку ЮНЕСКО. «Вся ця спадщина з тисячолітньою історією зараз під загрозою. Відстояти її можна лише об’єднавшись. Стань з Україною», – закликав Олександр Ткаченко.

В межах Форуму заплановано 3 загальні сесії: просування європейських цінностей та міжкультурного діалогу, збереження спадщини під час кризи та сприяння креативним індустріям, культурному туризму, інноваційним технологіям для сталих спільнот.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму