Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Півроку повномасштабної агресії росії: 205 релігійних споруд України зазнали руйнувань

За інформацією Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, з 24 лютого до 23 серпня 2022 року щонайменше 205 релігійні споруди у 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. 

З підсумками моніторингу, що здійснюється ДЕСС у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР), можна ознайомитись за допомогою інтерактивної мапи.

Також можна переглянути повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення рф. 

5 зі 205 ушкоджених внаслідок атаки рф споруд мусульманські, 5 іудейські, решта 195 християнські.

29 належать протестантським спільнотам, 20 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). Сім споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

68% (132 об’єктів) зі 195 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ). 

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Луганській (56) та Донецькій (48) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот просимо надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією, можна на ресурсі culturecrimes.mkip.gov.ua. Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна тут.

Звертаємо увагу, що документування порушень прав людини та воєнних злочинів росії, зокрема тих, які є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту, здійснює також Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр». Незалежно від релігійної чи етнічної ідентичності людини, КРЦ пропонує допомогу в супроводі справ у національних компетентних органах України, а також у міжнародних механізмах (Спецдоповідачі ООН, РПЛ, ЕМРІП ООН, ЮНЕСКО, ОБСЕ тощо). Усіх, хто володіє інформацією про злочини рф в Україні, КРЦ запрошує заповнити опитувальник та надіслати на електронну пошту [email protected].

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві