Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Президент Володимир Зеленський відкрив торгову сесію на Нью-Йоркській фондовій біржі, аби показати, що Україна відкрита для бізнесу

Ініціатива AdvantageUkraine сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій

НЬЮ-ЙОРК – Президент України Володимир Зеленський сьогодні віртуально вдарив у дзвінок під час відкриття Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE), запросивши бізнес у всьому світі інвестувати в майбутнє України.   

Поява Президента Зеленського ознаменувала запуск AdvantageUkraine, ініціативи, спрямованої на залучення майбутніх інвестицій в країну шляхом демонстрації широких можливостей у різних секторах, включаючи сільське господарство, технології, освіту та креативні індустрії, а також величезний потенціал, який пропонують природні ресурси та освічені фахівці.  

Щоб стимулювати взаємодію з потенційними інвесторами, уряд України сьогодні запустив портал, на якому представлено сотні можливостей для інвестування та висвітлено чинні та майбутні проєкти для залучення прямих іноземних інвестицій. Україна вже є лідером у науково-технічному секторі та готова до зростання, пропонуючи добре освічених, англомовних фахівців із конкурентними знаннями STEM. Сьогодні Україна має більше випускників зі ступенем в області технологій, ніж будь-яка інша європейська країна, а також 240 000 громадян, зайнятих в ІТ-секторі, який, за прогнозами, збільшиться до 450 000 до 2024 року. Крім того, Україна є лідером серед країн Центральної та Східної Європи у науково-дослідній діяльності та ІТ-аутсорсингу.

Президент Володимир Зеленський сказав: «Сьогодні незламний український народ бореться за свободу й незалежність. Та ми маємо вже думати про те, яким буде наше майбутнє. Попри все, аби українці мали успішне майбутнє, ми всі разом продовжуємо працювати у цьому напрямку. Зокрема, програма Advantage Ukraine запрошує іноземних інвесторів і компанії, які мають візію та сміливість, приєднатися до нас. Ми підберемо найкращим компаніям світу чудові можливості для розвитку. Рішучий бізнес, який бачить потенціал в нашій країні, зможе допомогти реалізувати економічний потенціал України і водночас перетворити невикористані можливості на переваги».

Варіанти інвестицій на суму понад 400 мільярдів доларів, представлені на AdvantageUkraine.com, охоплюють державно-приватні партнерства, приватизацію та приватні підприємства. Проєктна група інвестиційних банкірів та дослідників, визначена Міністерством економіки України за підтримки USAID, працюватиме з бізнесом, зацікавленим в інвестуванні.

Лінн Мартін, президент NYSEGroup, сказав: «Як найбільша світова біржа, ми виступаємо за свободу, захист інвесторів і необмежений доступ до капіталу. Ми раді вітати Президента Зеленського віртуально на трибуні NYSE, символі свободи та можливостей, які наші американські ринки капіталу створили по всьому світу. Для нас велика честь, що Президент обрав NYSE, щоб відзначити початок Advantage Ukraine і залучити світову бізнес-спільноту».

Щоб створити безпечне, прозоре середовище для залучення бізнесу, Україна активно добивається інвестиційних гарантій як від G7, так і від Європейського Союзу, реформує податкову систему країни та створює законодавчу базу. Країна вже прийняла норми та законодавчі акти, які дозволяють компаніям будувати прозору корпоративну структуру, легше залучати іноземні інвестиції та використовувати додаткові механізми для захисту нематеріальних активів. Сприятливі умови дозволять утвердити Україну як найпотужніший ІТ-хаб у Центральній та Східній Європі, швидко та ефективно реалізовувати інноваційні бізнес-ідеї.

Марк Рід, генеральний директор WPP, сказав: «З успішним технологічним сектором і відомими креативними індустріями Україна має потенціал для того, щоб стати глобальним центром інновацій. У WPP ми в захваті від можливостей зростання, які Україна демонструє в багатьох секторах, представлених нашою клієнтською базою, і можливостей для приватного сектора відігравати ключову роль у відбудові економіки країни».

Сундар Пічаї, генеральний директор Google і Alphabet, сказав: «Я був вражений стійкістю та талантом українських засновників стартапів, з якими я познайомився, відвідуючи кампус Google у Варшаві на початку цього року. Оскільки ми продовжуємо підтримувати Україну за допомогою наших платформ та інструментів і протидіємо небезпечній дезінформації в Інтернеті, – важливо, щоб ми також підтримували український бізнес, який працює над підтримкою та зростанням своєї економіки. Я вдячний Президенту Зеленському за запуск Advantage Ukraine і позитивне бачення економічного майбутнього України, яке воно демонструє».

Бред Сміт, президент і віце-голова корпорації Microsoft, сказав: «Україна пропонує величезний талант і досвід компаніям, які хочуть інвестувати в технології. Ось чому Microsoft інвестувала понад 200 мільйонів доларів за останні п’ять років, і чому ми раді цифровій трансформації, яку забезпечить технологічний сектор України».

Доктор Лорі Еспозіто Мюррей, президент Комітету з економічного розвитку, центру публічної політики Conference Board, що складається з головних виконавчих директорів і ключових керівників провідних компаній США, сказав: «Комітет з економічного розвитку (CED), який  відданий меті підтримки капіталізму, високо оцінює зусилля Президента Зеленського, українського уряду та лідерів світового бізнесу щодо забезпечення прямих іноземних інвестицій в Україну, оскільки країна прагне розкрити свій економічний талант і відбудуватися для незалежного та успішного майбутнього. Місія CED з моменту його заснування в 1942 році полягала в тому, щоб допомогти вибудувати курс на процвітання, заснований на принципах фіксованих правил, вільного ринку, економічного порядку та демократичних інституцій, включаючи керівництво створення плану Маршалла, який сприяв перебудові Європи після руйнувань Другої світової війни та створення стабільної глобальної фінансової системи за допомогою Бреттон-Вудської угоди. Оскільки Україна прагне створити необхідні умови для інвестицій, державний і приватний сектори мають виключну можливість працювати разом для створення стійкого економічного зростання, яке ми активно підтримуємо».

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду