Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд ухвалив Стратегію комунікації з питань європейської інтеграції України до 2026 року

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію комунікації з питань європейської інтеграції України до 2026 року, а також операційний план реалізації Стратегії на період 2022-2024 рр. Документ розроблений спільно Міністерством культури та інформаційної політики та Офісом Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції на виконання Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

«Вітаю ухвалення комунікаційної стратегії з євроінтеграції України. На четвертий місяць повномасштабного вторгнення росії Україна отримала те, на що вже давно заслуговувала, – статус кандидата на членство в Європейський Союз. Кожен подальший крок на шляху до членства потребуватиме чіткої, потужної комунікації як всередині країни, так і з  державами-членами ЄС. Маємо забезпечити належне інформування про реформи, які здійснила та здійснює Україна в умовах повномасштабної війни росії», – зазначає Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

«Українське суспільство вже досить довгий час свідомо підтримує набуття повноправного членства України в Європейському Союзі. Наша інтеграція в європейський економічний, культурний і політичний простори, по суті, вже почалась. Природно Україна є частиною Європи та повністю поділяє її цінності. Вже сьогодні наша культура активно представлена в Європі. З успіхом проходять концерти, виставки українських митців, колаборації між українськими та міжнародними партнерами, культурні обміни. Водночас наразі маємо активно впроваджувати та комунікувати внутрішні реформи. Адже вони необхідні для перетворень, спрямованих до вільного, справедливого, демократичного, успішного суспільства, до якого ми прагнемо. І доводимо це тим, що  повністю поділяємо європейські цінності: гідність, рівність, права людини, верховенство права, свобода та демократія, за які ми сьогодні боремось у цій війні», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Головною метою Стратегії є збереження існуючого рівня підтримки курсу на вступ України до ЄС громадянами України і громадянами країн-членів ЄС, а також його поступове нарощування. Це передбачає скоординовану та системну комунікацію держави з громадянами як на міжнародному загальнонаціональному рівнях, так і на рівні місцевого самоврядування щодо: 

  • суті державної політики у сфері європейської інтеграції на основі виконання Угоди про асоціацію та інших договорів між Україною та ЄС, секторальної інтеграції України в політичний, економічний, культурний простори ЄС,

  • ключових етапів, 

  • розподілу відповідальності за виконання складових державної політики,

  • результатів і впливу на життя кожного громадянина, 

  • моніторингу та протидії дезінформації на дискредитацію курсу України на членство в ЄС. 

Для реалізації стратегії передбачається залучення державних органів та установ, органів місцевого самоврядування, співпраця та партнерські проєкти з бізнесом, медіа, аналітичними центрами та громадськими організаціями, науковими та освітніми установами. 

Стратегію розроблено за експертної допомоги проєкту Європейського Союзу Association4U та Офісу реформ КМУ на основі комунікаційного аудиту державних органів, залучених до виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

 

 

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони