Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Луврі з’явиться україномовний аудіогід

13 грудня Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко разом з Першою леді Оленою Зеленською зустрілись з Президенткою Лувру Лоранс де Кар й підписали меморандум про співпрацю між музеєм, МКІП та Посольством України у Франції. В результаті цього відвідувачі Лувру зможуть досліджувати музей українською мовою. 

«Не варто пояснювати значення для нас підтримки та створення сталих зв’язків з таким титаном музейного світу як Лувр. До речі, наразі у Луврі немає аудіогідів російською мовою. Проте – буде українська. Мова мистецтва та культури – універсальна. Мова українська – має бути серед загальнодоступних мов цивілізованого світу. Тож сьогодні підписали відповідний меморандум між Лувром, МКІП та нашим Посольством в Парижі»,

– зазначив Олександр Ткаченко. 

Меморандум включає також пункт про розширення співпраці та багаторівневих партнерських проєктів з музеями України. Вони включатимуть програми наукового аналізу, організацію тимчасової виставки в Луврі та публікацію наукового дослідження, присвяченого українському мистецтву.  Це великий крок для розбудови культурних зв’язків між Україною та Францією.

«Минулого року разом із пані Макрон ми відкрили аудіогід у Версальському палаці. Сподіваюся, тепер до нього додасться  гід ще й у Луврі. Під час війни цей проєкт – більше не про зручну туристичну опцію. Це ознака того, що Україна й цивілізований світ мають спільну мову. Мову мистецтва й культури», – сказала Олена Зеленська.

Нагадаємо, Лувр – це найбільший музей у світі, щороку його відвідують 8 мільйонів відвідувачів.

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури