Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

ЮНЕСКО фінансуватиме конкретні потреби культурної сфери України вже цього року

30 серпня у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулась зустріч Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, з Одрі Азулє, Генеральною директоркою ЮНЕСКО, а також представниками секретаріату Організації. 

Український Міністр озвучив низку нових потреб, направлених на підтримку культури України, які Організація зобов’язалася задовольнити. Одночасно ЮНЕСКО вживатиме нових заходів щодо захисту української культурної спадщини, зокрема в Одесі та Львові.

«Нам вдалося узгодити дії щодо прискорення фінансування з боку ЮНЕСКО конкретних потреб культурної сфери України вже цього року. Йшлося й про прискорене внесення Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також про конкретні кроки допомоги щодо ліквідації впливу війни на культурні заклади Одеси», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Сторони домовились про конкретні поглиблені заходи співпраці та підписали Лист про наміри. 

Пріоритетами співробітництва у сфері культури визначено:

  • моніторинг, оцінку та документування збитків культурної спадщини України;

  • реконструкцію та відновлення культурної спадщини України;

  • відродження інституційної спроможності закладів культури та культурної освіти;

  • зміцнення культурних і креативних індустрій України;

  • цифрову трансформацію управління культурною спадщиною, розвиток цифрової інфраструктури тощо.

Крім того, задля сприяння відновленню культурного сектору України Одрі Азулє запропонувала допомогу Організації у створенні Культурного центру ЮНЕСКО у Львові. Центр може стати майданчиком для зустрічей діячів творчих професій та обміну досвідом, проведення освітніх програм й різноманітних заходів. Вже виділено бюджет у розмірі 1,5 мільйона доларів США для фінансування його відкриття та операційних витрат протягом кількох місяців.

Генеральний директор ЮНЕСКО ухвалила рішення направити до Києва спеціаліста для координації цих дій. Співробітник доповнить команду місцевих експертів.

Нагадаємо, ЮНЕСКО постійно співпрацює з Україною в сфері  культури. Так, у липні представники Організації відвідали Україну, зокрема й зруйновані росіянами міста Київщини – Бородянку та Ірпінь.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму