Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ
Тарас Шевченко

Тарас Шевченко

заступник Міністра з питань європейської інтеграції

Народився 12 березня 1977 року в с. Білогородка Київської обл.

У 1999 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію магістра права. У 2000 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Фінанси» та здобув кваліфікацію магістра з економіки.

У 1999 – 2002 роках навчався в аспірантурі Київського національного економічного університету.

Стажувався у закордонних університетах: Оксфордський університет – Школа медійного права (2003), Стенфордський університет – Програма з демократії та верховенства права (2007), Єльський університет – Yale World Fellows (піврічна програма з лідерства) (2017).

Кар’єру розпочав в студентські роки, працюючи помічником-консультантом народного депутата України. Після здобуття вищої освіти працював начальником юридичного відділу ЗАТ «ІнфоРесурс АГ», координатором правових програм Міжнародного фонду «Відродження», юристом в представництві міжнародної організації «Інтерньюз Нетворк» в Україні.

У 2005–2020 роках – директор Громадської організації «Центр демократії та верховенства права». Як засновник та керівник Центру демократії та верховенства права брав участь у розробці більшості медійних законів України, займався навчанням журналістів та юристів щодо правових питань у сфері медіа, ініціював та з 2005 року проводить у Києві Міжнародну школу медійного права для юристів з країн пострадянського простору.

У 2003-2013 роках викладав право в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2020-2022 роках обіймав посаду заступника Міністра культури та інформаційної політики України.

З 28 червня 2022 року – заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції.

Засновник/співзасновник Реанімаційного Пакету Реформ, Незалежної медійної ради, Руху Чесно, Кампанії «Чесно. Фільтруй суд!», Кампанії за безпечні дороги, Руху Стоп Цензурі, URBAN 500.

Як експерт Ради Європи та ОБСЄ працював над розробкою медійного законодавства та брав участь у освітніх проєктах у країнах Центральної Азії – Таджикистані, Казахстані, Туркменістані та Киргизстані.

З 2019 року член Pади з питань свободи слова та захисту журналістів – консультативно-дорадчого органу при Президентові України.