Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП посилив свою інституційну спроможність впроваджувати безбарʼєрність у культурній сфері

У структурі Міністерства культури та інформаційної політики України створено самостійний  відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоровʼя. 

Діяльність відділу спрямована на вироблення рішень зі створення безбар’єрного простору необмежених можливостей, в якому відсутні дискримінація, соціальні упередження та стереотипи, враховуються інтереси та потреби кожного громадянина. Відділ створено у рамках процесу європейської інтеграції України.

Серед напрямів роботи відділу передусім йдеться про: 

  • впровадження принципів безбар’єрності для усіх громадян незалежно від їхньої віку, статі, фізичних можливостей та психологічного стану;
  • доступ до інформації, культурних послуг та закладів;
  • інформування громадян мовою легкого читання та використання шрифту Брайля;
  • створення програм психологічної підтримки.

Нагадаємо, МКІП працює над втіленням власних флагманських проєктів у рамках виконання Плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, а також Всеукраїнської програми ментального здоровʼя за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?».

Це, зокрема, проєкти: «Україна без барʼєрів», «Інформація без барʼєрів» та «Культура без барʼєрів». Вони спрямовані на впровадження кращих європейських практик забезпечення доступності інформації, культурних послуг для всіх громадян України.

Вас може зацікавити

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії

Французький дух у серці України: Харків долучився до святкування Дня взяття Бастилії