Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)» (04.06.2021)

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок громадського обговорення

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)» (далі –Порядок).

Проект Постанови розроблено з метою адаптації та модернізації існуючих Порядку та системи встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення до міжнародних систем класифікації готелів та інших засобів розміщення.

Запропонована зміни до Порядку та системи класифікації створені та адаптовані до специфіки українського ринку гостинності та законодавства України, гармонізовані та враховують кращі практики і рекомендації міжнародних та національних систем і організацій, зокрема: UNWTO, HOTREC, EBRD, EU Standard for Hotels, Hotelstars Union (заснована на попередній системі німецьких готелярів DEHOGA, широко вплинула на класифікацію готелів у Центральній Європі), The Leading Hotels of the World, AAA Hotels, Quality Standards for AA Recognized Hotels, ADA Checklist for New Lodging Facilities, ISO 22483:2020, ISO 18513:2003, ГОСТ 53423-2009, СТБ 1353-2005, ДСТУ 4269:2003, ДСТУ 4268:2003, ДСТУ 4527:2006, ДБН В.2.2-20:2008 Готелі зі змінами; їх загальні принципи, критерії і процедури.

Запропонована система класифікації гарантує якість та сервіс для гостей, прозорість та безпеку для готелів, відповідає сталому розвитку, сучасним технологіям і трендам світової гостинності, посилює локальну автентичність дестинації, містить усі критерії, за якими працюють і класифікуються готелі та інші заклади розміщення в Україні.

Зауваження і пропозиції до проекту Постанови приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 30 червня 2021 року включно в письмовому та/або електронному вигляді на адресу Міністерства культури та інформаційної політики України: м. Київ, вул. І. Франка, 19 або на електронну пошту [email protected].

Відповідальна особа за проведення консультацій – Прокопчук Сергій, керівник експертної групи з розвитку внутрішнього туризму директорату туризму, електронна пошта [email protected].

Результати консультацій з громадськістю будуть розміщені на офіційному вебсайті МКІП.

Проект