Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проект акта), розроблений з метою усунення корупційних ризиків у частині визначення оцінної вартості об’єктів державної експертизи культурних цінностей з урахуванням пов’язаних з цим процедур безоплатної передачі обернених відповідно до закону в дохід держави культурних цінностей та змін, що відбулися в системі центральних органів виконавчої влади.
Проєктом акта пропонується внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», від 26 грудня 2001 р. № 1724 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митницями майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі цього майна органам державної виконавчої служби і розпорядження ним», від 26 серпня 2003 р. № 1343 «Про затвердження Порядку проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення» в частині виключення оцінної вартості під час проведення державної експертизи культурних цінностей та врахування змін, що відбулися в системі центральних органів виконавчої влади, а також визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 732 «Про утворення Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей», від 05 жовтня 1996 р. № 1241 «Про Національну комісію з питань повернення в Україну культурних цінностей» у зв’язку з ліквідацією такої Комісії.
Проєкт акта є оптимальним способом вирішення проблеми узгодження підзаконних актів з законами України, зокрема нормами статті 28 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» в частині безоплатної передачі обернених в дохід держави культурних цінностей закладам науки і культури або релігійним установам та статті 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в частині методичного регулювання оцінки майна.
Реалізація акта дозволить нівелювання корупційних ризиків в частині визначення оцінної вартості культурних цінностей.
Проєкт акта оприлюднено шляхом розміщення його тексту на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України в мережі Інтернет: https://mkip.gov.ua/ у підрубриці «Електронні консультації з громадськістю» рубрики «Про Міністерство».
Зауваження і пропозиції до проєкту акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця (з дня оприлюднення цього повідомлення) у письмовому та/або електронному вигляді на адреси:

Міністерство культури та інформаційної політики України
вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601
Е-mail: [email protected]

Проєкт акта