Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП пропонує громадськості для обговорення проект концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом»

Опубліковано:
Завершено

На виконання завдання, визначеного пунктом 2 розділу 6 протоколу № 109 засідання Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2022 року, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує громадськості для обговорення проект концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом» як увіковічення пам’яті про трагічні події збройної агресії Російської Федерації проти України у місті Ірпені.

Для мешканців населених пунктів, на території яких точилися запеклі бої, переправа через Ірпінь була чи не єдиним шляхом порятунку від окупантів. Саме з цього місця, з допомогою наших захисників і захисниць, люди евакуювалися в бік Києва. Фото з українцями, які ховаються під зруйнованим мостом, розлетілися міжнародними виданнями. Світ запам’ятав історію цього місця саме за кадрами «перелому». Одним із завдань, які автори проекту ставили перед собою при його розробці є збереження пам’яті. За концепцією проекту, це місце має стати локальним центром тяжіння для вшанування героїв України та жертв війни.

Зауваження і пропозиції до проекту концепції приймаються до 30.10.2022 року на електронну адресу: [email protected].

Надані пропозиції та зауваження будуть розглянуті під час доопрацювання концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом». Результати консультацій із громадськістю будуть розміщені на офіційному вебсайті МКІП.