Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП в рамках розвитку креативних індустрій заохочує міста взяти участь у конкурсі на приєднання до Мережі креативних міст ЮНЕСКО.

Активне

Мережа креативних міст ЮНЕСКО (UCCN) – програма, заснована у 2004 році з метою поглиблення та сприяння співпраці між містами, які визнають креативність як стратегічний фактор сталого розвитку з точки зору економічних, соціальних, культурних та екологічних аспектів. Приєднавшись до Мережі, міста залучаються до обміну кращими практиками, встановлюють партнерські стосунки задля реалізації спільних культурних ініціатив, активно інтегрують креативні індустрії до своїх стратегій і планів розвитку.

Титул міста-члена Мережі є іміджевою та репутаційною перевагою, надає можливості для спільних міжміських і міжнародних проектів, створення партнерств, дає змогу залучати міжнародні кошти. Мережа креативних міст ЮНЕСКО охоплює сім креативних напрямів: ремесла та народне мистецтво, дизайн, кіно, гастрономію, літературу, медіа-мистецтво й музику. На сьогодні мережа налічує близько 300 креативних міст з усього світу.

До Мережі креативних міст ЮНЕСКО у галузі літератури входять два українських міста – Львів (з 2015 р.) і Одеса (з 2019 р.), у галузі музики – Харків (2021 р.).

Мережа креативних міст ЮНЕСКО проводить щорічні конференції, які слугують платформою для визначення стратегічних цілей Мережі, а також надають можливість для зміцнення зв’язків між містами з усього світу. Щорічна конференція проводиться один раз на рік (за винятком форс-мажорних обставин) одним із креативних міст. Всім містам-членам Мережі рекомендується брати участь у заходах.

 Міста-члени Мережі кожні чотири роки повинні складати Звіт з метою:

  • демонстрації непохитної відданості виконанню місії креативних міст як на місцевому, так і на міжнародному рівні;
  • поновлення участі через подання плану дій на наступні чотири роки;
  • заохочення розвитку тематичних досліджень щодо концепцій розвитку та досвіду креативних міст.

Приєднуючись до Мережі, міста зобов’язуються ділитися своїми передовими практиками та розвивати партнерські стосунки з залученням державного та приватного секторів, а також громадянського суспільства, з метою:

  • надання сприяння культурній діяльності;
  • створення, виробництва, розповсюдження товарів та послуг у сфері культури;
  • розвитку центрів творчості та інновацій та розширення можливостей для митців та професіоналів у сфері культури;
  • покращення доступу до культурного життя та участь у ньому, зокрема для маргіналізованих або вразливих груп та осіб;
  • інтегрування культури та творчості у програму сталого розвитку.

Привертаємо увагу, що однією з ключових вимог є підтримка кандидатів Національною комісією країни у справах ЮНЕСКО. Кожна держава-член може подати максимум 2 номінації з різних видів творчості. Граничний термін подання заявки до Секретаріату ЮНЕСКО – 30 червня 2023 року. Керівні настанови та форма заявки розміщені на веб-сайті ЮНЕСКО.