Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП запрошує організації громадянського суспільства (ОГС) до участі у розробці періодичного звіту та взаємодії в оцінці прогресу

Активне

Який досягнуто у виконанні цілей Конвенції 2005 року, а також визначенні пріоритетів подальшої діяльності щодо підтримки культури та креативних індустрій.

Щоб долучитися до розробки періодичного звіту та поінформувати про відповідні заходи та ініціативи, які втілювалися протягом звітних 4 років (2018, 2019, 2020, 2021) й сприяли досягненню цілей Конвенції 2005, організаціям громадянського суспільства необхідно заповнити спеціальну Форму для ОГС.

Заходи та/або ініціативи, про які повідомлять ОГС,  будуть розглянуті Міністерством культури та інформаційної політики України. Релевантні з них, після публічного обговорення, будуть включені до періодичного звіту України й представлені на сайті Конвенції ЮНЕСКО 2005 року. Пріоритети, про які повідомлять ОГС, будуть консолідовані. До десяти з них будуть включені до періодичного звіту України.

Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО 2005 року про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження у 2010 році. Цей міжнародний правовий інструмент передбачає керівні принципи та умови, згідно з якими держави-учасники та громадянське суспільство співпрацюють для підтримки культури та креативних індустрій.

Після ратифікації, країни зобов’язуються подавати чотирирічні періодичні звіти щодо політик та заходів, які вони вжили для імплементації Конвенції ЮНЕСКО 2005 року, адже обмін інформацією та прозорість є основою цього документу.