Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

ОПЕРАТИВНО! Речник ДПСУ Андрій Демченко прокоментував роботу механізму обмеження в’їзду іноземців на територію України

Опубліковано:
Завершено

Відповідно до законодавства про правовий режим воєнного стану діє особливий режим в’їзду-виїзду на територію України, в тому числі, у відношенні іноземців та осіб без громадянства. Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, в тому числі, й громадянами Російської Федерації, до яких більш пильна увага через агресію їх держави до України, прикордонники здійснюють посилене інтерв’ювання.

Громадяни РФ чоловічої статі зможуть потрапити до України тільки в тому випадку, якщо в’їжджають за дипломатичним паспортом, мають посвідку на тимчасове або постійне проживання, або їдуть через хворобу чи смерть близьких.

Також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних дій на території України. Для цього перевіряються попередні поїздки таких громадян в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України. У ході перевірки використовуються всі наявні бази даних, в тому числі, Інтерполу, а за необхідності долучаються співробітники інших правоохоронних органів.

За наявності правових підстав і у разі якщо громадяни не можуть пояснити чіткої мети своєї подорожі в Україну, іноземцям та особам без громадянства заборонятиметься в’їзд в Україну у визначеному законодавством порядку.

Крім того, іноземним громадянам, щодо яких підтверджено незаконні поїздки на тимчасово окуповані території України, не просто відмовляється у в’їзді, а й буде заборонено в’їзд до країни в майбутньом.

http://mvs.gov.ua/ua/news/16891_Petro_Cigikal_Ukraina_obmezhit_vizd_gromadyanam_Rosii_vikom_16_60_rokiv_FOTO.htm