Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна оголошує конкурс на заміщення вакантних посад

Активне
  • помічник (ця) режисера
  • артист (ка) балету  II категорії
  • артист-вокаліст (ка), провідний (а) майстер (риня) сцени
  • артист (ка) балету  I категорії
  • артист (ка) театру драми вищої категорії

Умови проведення конкурсу:

Загальні кваліфікаційні вимоги професійної компетентності:

Помічник (ця) режисера повинен (на) знати: методи проведення репетиційної роботи; організацію творчого процесу щодо постановки нових вистав (програм); принципи роботи з художниками, балетмейстерами, диригентами і художньо-постановочною частиною; діючий репертуар; основи економіки, організацію праці й управління; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Артист (-ка)  балету повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи музичної грамоти; історію музики, театру, балету; класичний і сучасний національний і світовий репертуар; поточний репертуар свого театру; теорію і практику акторської майстерності; методику тренажу і самостійної роботи над партією; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Артист (ка) театру драми повинен (на) знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; історію театрального мистецтва; класичну і сучасну драматургію; теорію і практику майстерності актора; основи музичної грамоти і хореографії; закони сценічної мови і сценічного руху; методи тренажу і самостійної роботи над роллю; поточний репертуар свого театру; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Артист-вокаліст (ка), провідний майстер (ка) сцени повинен (на) знати: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; теорію вокального мистецтва, історію і теорію музики; основний та поточний репертуар; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги:

Помічник (ця) режисера: Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр); для магістра, спеціаліста – без вимог до стажу роботи, для бакалавра – підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією артиста не менше 3 років.

Артист (ка) балету I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією артиста балету II категорії не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.

Артист (ка) балету II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Артист (ка) театру драми вищої категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста театру драми I категорії не менше 3 років.

Артист-вокаліст (ка), провідний майстер (ка) сцени: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста-вокаліста вищої категорії не менше 5 років.

Спеціальні кваліфікаційні вимоги:

Артист (ка) балету I категорії: добрі хореографічні, музичні та сценічні здібності; висока виконавська майстерність; творча індивідуальність.

Артист (-ка) балету II категорії: встановлений навчальним закладом рівень виконавської майстерності; добрі хореографічні, музичні, сценічні здібності, професійна підготовка; виконання ансамблевих танців та участь в масових сценах у спектаклях всіх жанрів; в окремих випадках — виконання інших партій і нескладних сольних номерів.

Артист (ка) театру драми вищої категорії: яскрава творча індивідуальність; висока професійна майстерність; вільне володіння елементами внутрішньої та зовнішньої техніки акторської майстерності; виконання відповідальних, у тому числі головних ролей у виставах театру; широке визнання публіки.

Артист-вокаліст (ка), провідний майстер (ка) сцени: почесні звання; видатні вокальні та музичні здібності; бездоганна професійна майстерність; яскрава творча індивідуальність; широке визнання слухацької та професіональної аудиторії в Україні та за її межами.

Завдання та обов’язки (коротко):

Помічник (ця) режисера:     Організовує оформлення сцени при показі вистав і на репетиціях відповідно з партитурою вистави, концерту та режисерським планом. Контролює та керує виходом артистів на сцену під час вистав, концертів, репетицій та інших заходів театру. Контролює встановлення світлових ефектів, шумів за сценою та роботу радіоустановок під час вистав та репетицій. Веде журнал репетицій та вистав. Контролює наявність артистів та керівників підрозділів перед виставою, концертом, у разі відсутності своєчасно повідомляє  керівництво театру. Контролює наявність всіх служб, які в цей час працюють на виставу або концертну програму, а саме: наявність звукорежисерів, освітлювачів, монтувальників, костюмерів, гримерів-пастижерів  і в разі відсутності письмово інформує керівництво театру. Не має права залишати сценічну площадку без дозволу керівництва. За одну годину до вистави, концерту та за 20 хвилин до репетиції повинен перевірити наявність та надійність сценічних станків, сходинок  драбин, павільонів та іншого оформлення вистави. Веде за встановленими формами облік виходу постановочного складу на репетиції, спеціальні заняття та вистави (програми). Чергує на виставах (програмах) поточного репертуару. Перевірити наявність та снан замовленого режисером-постановником реквізиту на дану виставу, концерт. Суворо дотримувати і виконувати інструкцію з охорони праці. Несе відповідальність за своєчасний вихід артистів на сцену під час вистави.

Артист (-ка)  балету . Готує під керівництвом балетмейстера і диригента доручені йому для виконання у складі балетної групи відповідно до кваліфікації, партії і виконує їх як на стаціонарі, так і на гастролях та виїздах. Повинен з’являтися на репетиції творчо підготовленим, постійно працювати над підвищенням своєї виконавської майстерності, регулярно відвідувати уроки класичного танцю, а також займатися з репетитором і концертмейстером, зберігати і підтримувати зовнішню форму. В разі потреби готує партії до термінового вводу.

Артист (ка) театру драми. Готує під керівництвом режисера і виконує у виставах театру доручені йому ролі як на стаціонарі, так і на гастролях і виїздах. Повинен володіти необхідними творчими здібностями та акторською майстерністю для створення сценічних образів. Зобов’язаний володіти елементами внутрішньої і зовнішньої акторської техніки та різноманітністю виразних засобів; з’являтись на репетиції творчо підготовленим, постійно вдосконалювати свою майстерність, самостійно займатися тренажем; зберігати і підтримувати зовнішню форму, що відповідає характеру виконуваних ролей; у разі виробничої потреби готує роль у порядку термінового вводу.

Артист-вокаліст (ка), провідний майстер сцени. Готує під керівництвом диригента і режисера вокальні партії (концертні програми) з метою їх виконання як на стаціонарі, так і на гастролях та виїздах. Повинен мати необхідні голосові, музичні і сценічні здібності, а також акторську майстерність для створення переконливих вокально-сценічних образів. Постійно працює над підвищенням своєї виконавської майстерності та оновленням репертуару.

Інформація про строковість або безстроковість зарахування: За контрактом на 1 рік

Перелік документів необхідних для участі у конкурсі та строк їх подання, контактна інформація:

–    письмова заява про участь у конкурсі у довільній формі;

–    паспорт громадянина України;

–    заповнений особовий листок з обліку кадрів з вклеєною фотокарткою;

–    копія трудової книжки (за наявності);

–    копія документа про освіту за відповідною спеціальністю;

–    творче резюме, портфоліо (для артистів)

Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.

У конкурсі можуть брати участь працівники, які працюють у закладі культури, в якому проводиться конкурс. Працівники, які знаходяться із закладом культури в трудових відносинах та беруть участь в конкурсі, подають до конкурсної комісії тільки заяву про участь в конкурсі.

Претенденти на участь у конкурсі мають право подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, почесного звання, характеристики, рекомендації, публікації, інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки, репертуар, список поставлених вистав, зіграних ролей, виконаних номерів, відомості про державні нагороди, лауреатство у конкурсах, фестивалях, рецензії, відгуки, фотографії сцен з вистав, СD та DVD-записи тощо).

Якщо претенденту для участі у конкурсі потрібно використовувати музичний супровід концертмейстера, в заяві на участь у конкурсі потрібно це обов’язково зазначити.

Якщо претенденту для участі у конкурсі потрібно використовувати фонограму, то разом з документами на участь у конкурсі потрібно надіслати музичний (ні) файл (ли) з назвою треку, яка містить прізвище конкурсанта.

Претендент має право відкликати свою заяву та документи до кінцевого строку їх прийняття, повідомивши про це письмово Голову.

Претенденти мають право надати документи в електронному вигляді в форматі PDF, на email театру shepkindrama@gmail.com, з поміткою «На конкурс», а в день проведення конкурсу надати оригінали документів.

Документи приймаються в паперовому вигляді до 14 листопада 2023 року до 1500 за адресою: 40000, м.Суми, пл.Театральна,1

Телефон для довідок  066-849-12-87

Дата та місце проведення конкурсу:

14.11.2023 року, м.Суми, пл.Театральна,1

Початок о 10.00 год.

Примітка:

Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається відділом кадрів (службовий вхід, 1 поверх,  кабінет № 4). 

Про всі зміни стосовно конкурсу інформацію буде розміщено на офіційному сайті Національного академічного театру ім.М.С.Щепкіна   https://musicdrama.com.ua/