Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Звіт про результати проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту наказу Міністерства культури та інформаційної політики України «Про внесення змін до Положення про мистецьку школу»

 1.Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:

Міністерство культури та інформаційної політики України.

2. Зміст питання або назва проєкту акта, що виносилися на обговорення:

З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, а також на виконання вимог пункту 12 Порядку Проведення консультацій з громадськістю з питань формування державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, на обговорення у форматі електронних консультацій з громадськістю виносився проєкт наказу Міністерства культури та інформаційної політики України «Про внесення змін до Положення про мистецьку школу» (далі – проект наказу).

29 листопада 2023 року проєкт наказу було оприлюднено у розділі «Медіа блок» підрозділ «Оголошення» офіційного вебсайту МКІП.

3. Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні:

У період проведення електронних консультацій з громадськістю до МКІП надійшло 3 електронних листа з пропозиціями та заувагами щодо змісту проєкту наказу. У обговоренні взяли участь 2 мистецькі школи з  Закарпатської та Житомирської областей та Київська міська організація ГО «Всеукраїнська рада директорів закладів початкової мистецької освіти».

Міністерством культури та інформаційної політики України були опрацьовані пропозиції та зауваження до проєкту Наказу.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли за результатами обговорення:

За період громадського обговорення, яке проходило  з 29 листопада по 15 грудня 2023 року до МКІП на електронну адресу уповноваженої особи за проведення консультацій щодо проєкту наказу [email protected],  надійшло 3 електронних листи з пропозиціями та заувагами до змісту проєкту наказу.

Комунальний заклад «Ужгородська музична школа № 1» Ужгородської міської ради повністю підтримала проект наказу, наголосивши на позитивних змінах в частині чіткої дефініції мистецької школи, правил напису назв мистецьких шкіл та виключення позиції щодо наскрізних освітніх програм як такої, що не відповідає визначенню наскрізної освітньої програми;

  • Звягельська школа мистецтв, яка запропонувала  не виключати позицію щодо наскрізної освітньої програми з Положення про мистецьку школу;
  • Київська міська організація ГО «Всеукраїнська рада директорів закладів початкової мистецької освіти», що запропонувала виключити майже всі позиції проекту змін.

Більш детальна інформація щодо конкретних пропозицій та зауважень, отриманих за час проведення електронних консультацій з громадськістю наведена у додатку до звіту.

5. Інформація про врахування пропозицій та зауважень громадськості з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень:

Відповідно до додатка з 6 пропозицій 2 були враховані, 4 не враховані як необґрунтовані та не відповідають законодавству.

6.Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

Головним розробником попередньо проводились консультації із зацікавленими сторонами та за результатами опрацювання зауважень і пропозицій, які наведені у додатку до звіту прийнято рішення щодо надсилання проєкту наказу на погодження до заінтересованих органів.