Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

1 грудня відбудеться прес-конференція “Запуск Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”

1 грудня 2020 року о 12:00 в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбудеться прес-конференція на тему “Запуск Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України; Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); Проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободі медіа в Україні”.

Спікери: Тарас Шевченко – заступник міністра культури та інформаційної політики України; Олена Литвиненко – виконуюча обов’язки голови Офісу Ради Європи в Україні; Ігор Розкладай – заступник директора ЦЕДЕМ; Тетяна Олексіюк –  консультантка Ради Європи.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе) – це перший міжнародний обов’язковий документ, який закріплює право на доступ до офіційних документів, що створюються органами державної влади.

Конвенція набуває чинності 1 грудня 2020 року завдяки Україні, яка стала десятою державою, котра ратифікувала цей документ і тим самим запустила його в дію.

Під час заходу експерти представлять значення Конвенції для України та участь України в роботі міжнародних моніторингових органів, адже напрацьований з 2011 року досвід виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що враховує положення Конвенції Тромсе, дає Україні можливість ділитися з іншими країнами найкращими практиками та проблемами застосування норм Конвенції.

Проєкт «Європейський Союз і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», що фінансується ЄС і Радою Європи, має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку. Слідкуйте за новинами Проєкту на Фейсбуці.