Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

14 вересня під час фестивалю Jauna Muzika Festival 2022 у Вільнюсі відбудеться дискусія “Developing cultural centres together: Lithuania — Ukraine”

14 вересня в рамках фестивалю Jauna Muzika Festival 2022 у місті Вільнюс відбудеться дискусія “Developing cultural centres together: Lithuania — Ukraine” за участі представників Kyiv Contemporary Music Days, Міністерства культури та інформаційної політики України, представників Тetramatika та EM-visia.

Панельна дискусія в рамках фестивалю стане платформою для інституційних діячів у сфері культури, зокрема музики (сучасної, експериментальної, електроакустичної тощо), які розвивають культурні центри, як формальні, так і неформальні, які сприяють побудові стійких професійних спільнот. Враховуючи попередній шлях і поточну ситуацію в музичних спільнотах Литви та України, мова йтиме про практичні аспекти можливої ​​співпраці.

Під час дискусії також йтиметься про спільні цілі та плани на післявоєнний період, а також спроби знайти шляхи, за допомогою яких українські та литовські митці та діячі у сферах сучасної/експериментальної/електроакустичної музики можуть працювати разом над новими можливостями. Подію організовують Kyiv Contemporary Music Days спільно зі Спілкою композиторів у Литві.

Учасниками дискусії будуть:

Альберт Саприкін (UA)композитор, співзасновник, керівник Kyiv Contemporary Music Days

Галина Григоренко (UA)Заступниця Міністра культури та інформаційної політики України

Алла Загайкевич (UA) композиторка, засновниця EM-visia

Остап Мануляк (UA)доктор філософії, композитор

Миколас Наталявічюс (LT) композитор, голова Спілки композиторів Литви

Катерина Алимова (UA) культурний менеджер, художній керівник Jauna Muzika Festival (LT)

Модераторкою дискусії буде Раса Мураускайте (LT)музична критикиня та головна редакторка LRT KLASIKA

Трансляцію дискусії можна буде побачити на сторінці події.

Фестиваль Jauna Muzika Festival 2022 відбудеться з 14 по 18 вересня у місті Вільнюс. Головна тема цьогорічного фестивалю це “Дія(ї)”. З огляду на жорстоку війну та геноцид, які вирують у серці Європи, зараз настав відповідний момент подумати не лише про дії та протидії, але й про шляхи та траєкторії для митців та інституцій, які намічаються.

Концепція найкраще передається через звуковий досвід. Оскільки створення звуку безпосередньо пов’язане з дією, реакцією та проактивністю, воно також пов’язане з концепцією неминучості. Вироблені звуки зберігаються протягом певного періоду часу і не можуть бути відновлені. Вони інтегруються в звуковий простір як його невід’ємна частина і викликають відлуння наслідків. Згідно з концепцією, до цієї екосистеми дій залучаються також глядачі та слухачі. Вони сприймають цей досвід і проходять різні рівні музичного дослідження.

Фестиваль створений Спілкою композиторів Литви та відбувається за підтримки Міністерства культури Литви та Мерії міста Вільнюс. Також, за всю історію існування фестивалю, цього року партнерами від України виступатимуть Kyiv Contemporary Music Days, Міністерство культури та інформаційної політики України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.