Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

15 березня відбудеться прес-конференція «Справа про «скіфське золото». Як Україна відстоює свої культурні цінності»

15 березня 2019 року о 15:00 в прес-центрі ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція на тему «Справа про «скіфське золото». Як Україна відстоює свої культурні цінності».

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Євген Нищук, Міністр культури України; Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Світлана Фоменко, Перший заступник Міністра культури України; Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції України.

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (м. Театральна), зала 1.

Коротко. 11 березня 2019 року відбулося засідання Апеляційного суду Амстердама у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона – археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерландів) про повернення в Україну експонатів виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» або «Скіфське золото».

Апеляційний суд  має оголосити рішення у справі 11 червня 2019 року.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.