Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

16 жовтня в НМІУ відкривається виставка «Золото Поділля: історія народів»

16 жовтня 2020 року в Національному музеї історії України відбудеться урочисте відкриття виставки «Золото Поділля: історія народів». Виставка презентує найвідоміші старожитності із зібрань Вінницького обласного краєзнавчого музею та НМІУ, пов’язані з археологією Поділля. Вхід на урочисте відкриття за запрошеннями. До огляду виставка відкривається 17 жовтня.

Представлені експонати відображають матеріальну культуру багатьох народів, які мешкали в цьому регіоні, – від трипільської культури до Середньовіччя.

Відвідувачі матимуть змогу побачити комплекс золотих і бронзових прикрас та найбільшу в Європі колекцію бурштинового намиста доби пізньої  бронзи (XIV–Х ст. до н. е.) з курганного могильника Гордіївка. Особливе місце в експозиції займають золоті прикраси, коштовна зброя та срібний посуд, виявлені археологами в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, правителя Ольвії. Унікальними є скарби, пов’язані з Великим переселенням народів. Знахідки з майстерні ювеліра біля с. Бернашівка на Дністрі демонструють досконалість ремісництва ранніх слов’ян. А скарби із сотнями срібних арабських монет – високий розвиток міжнародних торговельних зв’язків Східного Поділля за києво-руських часів.

«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на консолідацію українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.

До уваги журналістів! Початок урочистого відкриття виставки о 16:00. У зв’язку з карантинними обмеженнями, для запобігання скупченню людей у виставковому залі запрошуємо представників ЗМІ для зйомок і фотографування експонатів з 15:00.

Телефон для довідок: +38096-2818285 (Валентина).

ПРОСИМО ЗАЗДАЛЕГІДЬ АКРЕДИТУВАТИСЯ НА ВІДКРИТТЯ:  https://tinyurl.com/y69mt6o8.

дреса Національного музею історії України: м. Київ, вул. Володимирська, 2.