Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

20 серпня Музей війни презентує виставку «”Батьківщина-мати”. Переозначення»

20 серпня о 13:00 до Дня Незалежності України Музей війни презентує новий виставковий проєкт «”Батьківщина-мати”. Переозначення» – про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства. 

Скульптура «Батьківщина-мати» поступово стала на шлях візуальної та сприйняттєвої трансформації. Вона вбиралась у вінок із квітів маку та українські національні строї. Ба більше, від 24 лютого 2022 року стала впізнаваним візуальним образом опору українців російській агресії. У цей важкий час монумент було підсвічено кольорами Державного Прапора України, а в інтернет-просторі він набув найрізноманітніших образів, у які закладено головний меседж: «Батьківщина-мати – символ незламності України». 

Ця виставка – про переозначення скульптури «Батьківщина-мати» в часі російсько-української війни. Усі нові, креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці. 

Офіційним саундтреком проєкту стала пісня «Меч» українського гурту Sera Sheer. Авторка тексту та виконавиця Олександра Щербакова й автор відеоряду Артем Бірюков створили твір у стилі аніме, присвячений боротьбі скульптури «Батьківщина-мати» з російським монстром, якого вона зрештою знищила. На презентації можна почути авторське виконання. Дизайн унікального візуального образу проєкту, набрамного муралу, створив київський художник, член команди MuralMarket Ярослав Єфремов. 

У події візьмуть участь представники органів влади, організатори та автори використаних творів. 

Автор ідеї та куратор – Юрій Савчук. 

Дизайн – Антон Логов. 

Адреса: вул. Лаврська, 27, м. Київ

Акредитація ЗМІ:

Жанна Очеретяна 097 168 86 57, e-mail: [email protected]