Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

21 грудня о 18:00 у Кримському домі в Києві відбудеться захід на підтримку політичних в'язнів Кремля "НЕ свобода слова".

До участі у заході запрошені: Юрій Стець – Міністр інформаційної політики України,  Марі Йованович – Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні, Рефат Чубаров – Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Вікторія Сюмар– Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Мустафа Джемілєв – Народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, Ахтем Сеїтаблаєв – український актор та режисер, директор державного підприємства «Кримський дім», журналісти, правозахисники та активісти.

В рамках заходу буде презентовано книгу видатного українського журналіста, незаконно засудженого в окупованому РФ Криму – Миколи Семени, “Кримський репортаж” хроніки окупації Криму 2014 – 2016 рр.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, державне підприємство «Кримський Дім».

Адреса: Київ, Михайла Омеляновича-Павленка, 9

Довідково:

Микола Семена, кримський журналіст і публіцист. Народився 14.05.1950 р. на Чернігівщині. У 1976 році закінчив Факультет журналістики Київського державного університету. З 1982 року живе і працює в Криму.

За майже пів століття у журналістиці він пройшов шлях від юнкора до головного редактора, від кореспондента до оглядача провідних українських (“День”, “Дзеркало тижня”) і російських (“Известия”) видань. Він робив репортажі з найвіддаленіших кримських сіл і з міжнародних самітів на вищому рівні. Писав маленькі замітки для “районки” і величезні аналітичні статті для серйозних журналів. Став справжнім майстром фотографії та видав кілька книг.

Метр кримської журналістики, заслужений журналіст України, Микола Семена в путінській Росії, яка окупувала і анексувала його рідний Крим, – фактично кримінальний злочинець. 19 квітня 2016 року в будинку автора Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколи Семени в Сімферополі російські силовики провели обшук, після якого вилучили у журналіста оргтехніку і носії інформації. Російська влада звинуватила Семену в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії у статті, яку він опублікував на сайті Крим.Реалії у вересні 2015 року.

22 вересня 2017 року Залізничний районний суд Сімферополя призначив Миколі Семена покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на два роки і забороною займатися публічною, в тому числі журналістською, діяльністю.