Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

21 листопада відкриється виставка “Війна за ідентичність. Сила опірності культури”, а також відбудеться брифінг з нагоди Дня Гідності та Свободи

21 листопада о 12:00 в Київській міський галереї мистецтв “ЛАВРА” відкриється виставковий проєкт “Війна за ідентичність. Сила опірності культури”.  

З перших днів повномасштабної війни Україна несе втрати в культурній спадщині. Очевидно, що прогорошена росією деукраїнізація як ціль війни передбачає нищення всього, що є національною основою українців. 

Національний музей Революції Гідності як один з ініціаторів допомогової ініціативи Штаб порятунку спадщини з початку протистоянь залучений до діяльності з підтримки культури в умовах війни. 

Основну частину виставки становлять матеріали, зібрані під час цієї діяльності, – це свідчення руйнувань, але також і спротиву українців, промовисті речі, які розкажуть про міжнародну підтримку. Чимало матеріалів зібрано під час експедицій. У 2014-му це були експедиції на Майдан, а тепер – на території, які потерпіли від рашистів.

Особливо впізнаваним експонатом виставки є кухонна шафка із півником, що вціліли після авіаудару по будинку у Бородянці. Відвідувачі зможуть зблизька роздивитися один із найвідоміших артефактів сучасної війни, всесвітньо впізнаваний символ української стійкості.

Відкриттю виставки передуватиме брифінг з нагоди Дня Гідності та Свободи

Учасники:

  • Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики;

  • Максим Ярмистий, в. о. голови Українського інституту національної пам’яті;

  • Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності, співкоординатор Штабу порятунку спадщини;

  • Тетяна Міронова, директор Київської міської галереї мистецтв  “Лавра”.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Київська міська галерея мистецтв “ЛАВРА”, Штаб порятунку спадщини

Партнери: Міністерство культури та інформаційної політики, Український інститут національної пам’яті, Департамент культури Київської міської державної адміністрації, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Cultural Emergency Response (CER).

Дати проведення виставки:  21 листопада – 22 грудня 2022 року.

Місце проведення:  Київська міська галерея мистецтв “ЛАВРА”, вул. Лаврська, 7-Б, Київ. Вхід з боку Лаврського провулку через білі ворота.

Режим роботи Галереї: Вт. – Сб. 11:00 – 18:00, Нд. 12:00 – 17:00.  Пн. – вихідний.

У день відкриття ВХІД ВІЛЬНИЙ. З 22 листопада по 22 грудня вхід за квитками. 

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ ТА ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ по виставці: 

за телефоном +38 097 602 34 22 або електронною адресою: [email protected]