Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

22 червня відбудеться презентація книги «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр.)»

22 червня 2018 року о 15:00 у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбудеться презентація книги «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр.)» координатора Таврійської гуманітарної платформи, наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Андрія Іванця.

Книга вийшла у видавництві «Кліо» на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

Учасники: координатор Таврійської гуманітарної платформи, науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Андрій Іванець, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, кримський історик, член українського ПЕН-клубу Гульнара Бекірова.

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Адреса: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»), 1 поверх.

Довідка. Перший Курултай кримськотатарського народу було обрано у листопаді 1917 р. З 9 по 26 грудня 1917 р. він працював як національні установчі збори, які ухвалили Основні кримськотатарські закони. З 26 грудня 1917 р. по осінь 1918 р. Курултай виконував функції національного парламенту, зокрема, утворив Кримськотатарський національний уряд. У травні 1918 р. делегати Курултаю зробили спробу перетворити його на загальнодержавний кримський парламент. Курултай кримськотатарського народу відновив свою діяльність у 1991 р. у процесі повернення корінного народу в Крим. До 2014 р. було обрано 5 скликань. Визнаний в Україні вищим представницьким органом кримських татар. Після початку тимчасової окупації АР Крим і Севастополя Росія заборонила його діяльність.