Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

22 серпня до 30-річчя Незалежності України у Києві відбудеться концерт-подорож «КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики»

22 серпня о 21.00 на Михайлівській площі в центрі Києва відбудеться унікальна музична подія – концерт-подорож «КОВЧЕГ «Україна»: десять століть української музики», що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології. Захід приурочений до 30-річчя Незалежності України. Вхід вільний.

Ковчег «Україна» – це:

  • – понад 20 шедеврів української музичної спадщини: від архаїчних колядок до ДахиБрахи – наші «золоті» і «платинові» сингли за останні десять століть;
  • – великий симфонічний оркестр, 2 хори – чоловічий і жіночий, 8 солістів, 5 музичних гуртів, 30 тонн сценічних конструкцій і LED-екран площею понад 50 кв. м.

Ініціатором і креативним продюсером проєкту є засновниця культурної платформи Ковчег «Україна» Ярина Винницька. Співавторка і головний диригент концерту – зірка світової класичної сцени Оксана Линів.

У музичну команду «Ковчегу» входять відомі українські гурти і солісти – «ДахаБраха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр під керівництвом Оксани Линів, Національна чоловіча капела «Дударик», Київський дівочий хор ім. Лисенка, оперні солісти – сопрано Оксана Нікітюк і тенор Назар Тацишин. Особлива гостя концерту – 85 річна співачка з Полісся Домініка Чекун – охоронниця традиції ритуального співу Полісся.

До «Ковчегу» приєднаються й зірки української сцени – Аліна Паш, фронтвумен гурту «The Hardkiss» Юлія Саніна, Wellboy, Джамала, Святослав Вакарчук.

Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічні проєкції, AR-ефекти доповненої реальності. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України

Захід організований Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з культурною платформою Ковчег «Україна». До ініціативи також доєдналась творча команда телеканалу 1+1.

Цей концерт-колаж має перезавантажити «музичні архіви» країни та зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України. Телеверсію концерту покажуть на телеканалі 1+1.