Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

24 листопада у Національній опереті України відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball /Бал» та прес-підхід з цієї нагоди

24 листопадао 17.15 Національна оперета України (вул. Велика Васильківська, 53/3) запрошує представників ЗМІ на прес-підхід з нагоди прем’єри музично-пластичної вистави «The Ball /Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці за участі італійської балетмейстерки Каті Тубіні.

Головна тема вистави – Італія та час, який охоплює період до 80-х років ХХ століття, тобто до того часу, з’явилися нові продукти цивілізації – мобільні телефони, планшети тощо. У центрі постановки – балетна зала та спостереження за тим, як відбувається комунікація-взаємодія між людьми.

У виставі немає тексту, немає розмов – усе транслюється через взаємозв’язок між персонажами, а діалог ведеться через пластику. Головний акцент саме на ній та на психологічно-емоційному стані кожного персонажа: з індивідуальними проблемами, комплексами, вадами, як у житті.

СПІКЕРИ:

·       Представники Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту Культури в Україні;

·       генеральний директор-художній керівник Національної оперети України, н. а. України Богдан СТРУТИНСЬКИЙ;

·       диригент-постановник, заслужений діяч мистецтв України Сергій ДІДОК;

·       художник-постановник, народний артист України Олександр БІЛОЗУБ;

·       художниця з костюмів Алія МЕЖЕНІНА.

«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», – зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.

Найголовнішим акцентом у виставі є акторська гра. Сама ж ідея відповідає фільму відомого італійського кінорежисера Етторе Сколе «Бал», де вся історія побудована на пластиці.

Художник-постановник Олександр Білозуб переконаний, що у кожного народу є своя історія, яка поділена на цикли та періоди – легкі, важкі, розвитку, занепаду, руїни:

«Зараз в Україні війна і ми захищаємо свій суверенітет та українську ідентифікацію, незалежність в цьому світі. Звісно, що про цей період будуть писати п’єси, знімати фільми і це вже відбувається.

Вистава «The Ball/Бал» – це історія XX століття Італії, спрямована на те, щоб відчути та зрозуміти цей відрізок часу. А наша історія пишеться зараз – це новий етап,  який буде далі в кіно, театрі, літературі, в усьому. І ми впевнені, що після війни у нас буде щасливе життя, тому що ми переможемо!»

Вистава стала можливою за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту Культури  в Україні.