Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

24 листопада відбудеться презентація геоінформаційної системи “Віртуальний некрополь української еміграції”

24 листопада 2020 року в 15:30 у прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбудеться презентація геоінформаційної системи “Віртуальний некрополь української еміграції”, створеної фахівцями Українського інституту національної пам’яті.

Учасники заходу:

– Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики;

– Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті;

– Василь Боднар, заступник міністра закордонних справ України;

– Андрій Ковальов, представник благодійного фонду “Героїка”;

– Павло Подобєд, координатор проєкту, начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті УІНП;

– Роман Зіненко, представник компанії “Софт-про” – розробника геоінформаційної системи.

Адреса УНІА “Укрінформ”: Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16, зала 2.

Звертаємо увагу, що на захід обов’язкова акредитація за  електронною адресою [email protected]

Презентація також транслюватиметься наживо на сайті та YouTube-каналі “Укрінформу”.

Довідка. Геоінформаційна система “Віртуальний некрополь української еміграції” створена фахівцями УІНП та призначена для збору, узагальнення і поширення інформації про поховання української мистецької та політичної еліти закордоном, які розкидані по різних країнах та континентах. Відвідувачі сайту за допомогою багатофункціонального пошуку зможуть швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям та прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті. В один клік зможуть вивести на екран список українських художників, дипломатів чи, наприклад, математиків, похованих закордоном; переглянути розташування могил чи певного цвинтаря на карті. Кожній персоналії на сайті присвячена окрема сторінка, що містить біографічну довідку, координати та фото могили, відомості про стан місця поховання та статус оплати.

Під час презентації проєкту його автори розкажуть, як 100 років українці на чужині формували нову культуру догляду за українськими похованнями, пояснять, чому зникають могили старих емігрантів і як цьому запобігти.  

За додатковою інформацією звертайтеся за електронною поштою [email protected] або за номером телефону (098) 516 92 91 – Вікторія Скуба.