Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

26 березня відбудеться онлайн-презентація Стратегії розвитку читання на 2021–2025 роки

26 березня об 11:00 відбудеться онлайн-презентація Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія» та основних результатів досліджень читання й книжкової галузі, виконаних на замовлення Українського інституту книги у 2020 році.

Організатор: ДУ “Український інститут книги”

Учасники:

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України

Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України

Вероніка Селега, генеральний директор Директорату з питань гуманітарної політики Офісу Президента

Євгенія Кравчук, народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету з питань інформаційної політики

Ірина Батуревич, начальниця відділу стратегічної роботи та аналітики Українського інституту книги

Олександр Афонін, Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів

Оксана Бруй, Директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського, Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація 

Модераторка: Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.

Коротко. Під час заходу буде представлено Стратегію розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія» (далі — Стратегія) та результати досліджень читання та книжкової галузі Українського інституту книги.

Розроблення Стратегії було ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України.

Стратегія визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких має бути спрямована реалізація державної політики щодо підтримки й розвитку читання. 

Міністерство культури та інформаційної політики України 19 лютого оприлюднило проєкт Стратегії. Документ опублікований на офіційному сайті міністерства. 19 березня завершилося громадське обговорення проєкту документу «Читання як життєва стратегія».

У процесі розроблення стратегії враховувалися аналітичні дані досліджень Українського інституту книги, здійснених у 2020 році: “Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання”, “Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців”, дослідження книжкового ринку України, а також найкращий світовий та український досвід, думки понад 80-ти експертів, що представляють різні сектори книжкової і дотичних до неї сфер: книговидання, книгорозповсюдження, бібліотек, освіти, промоції читання.

Координатором робочої групи із розробки Стратегії розвитку читання було визначено Український інститут книги.

Захід проходитиме за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Додаткова інформація за тел.: 044 290 2045

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: www.youtube.com/user/UkrinformTV

Запитання від представників ЗМІ до спікерів заходу приймаються на адресу [email protected] до 26 березня, 12:00. У листі необхідно зазначити назву ЗМІ, ПІБ та посаду.