Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

26 квітня у Херсоні стартує міжнародний арт-проєкт «Бонсай.Едем», присвячений столітньому українсько-японському діалогу

26 квітня 2023 року о 14.00 в місті-герої Херсоні відбудеться відкриття міжнародного арт-проєкту «Бонсай.Едем».

Виставка творів українських та японських майстрів перформативного жанру «Бонсай.Едем»:

  • про катастрофу в Едемському саду;
  • про те, як українці та японці вкотре проживають її;
  • про підступний ядерний шантаж та його аспекти;
  • про красу, яка завжди чекає на тебе.

Виставковий проєкт, що розкриває творчий діалог та взаємодію митців України і Японії, присвячений:

  • 30-річчю підписання дипломатичних відносин між Україною та Японією;
  • 100 річчю виникнення художньої співдружності митців двох країн.


Радіаційна небезпека – це спільний виклик для всього світу. Як трагічний символ, організатори обрали днем відкриття першої виставки «Бонсай.Едем» в Києві у Національному Центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса 26 квітня 2022 року – річницю техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році, одну з найбільш траурних дат для декількох поколінь киян та усіх українців.

Сьогодні тоталітарний режим російського диктатора путіна розв‘язав безпрецедентно жорстоку та варварську війну з Україною і, захоплюючи українські атомні станції та погрожуючи застосуванням ядерної зброї, по суті, шантажує все людство.  Бункер вже не є порятунком. 

Будні жахливої війни, коли відбувається геноцид цілого народу,  спонукають кожного, хто  усвідомлює себе людиною, не мовчати, а діяти. Художній досвід виступає в ролі психоемоційної капсули. Усвідомлена мистецька творчість має допомогти людям здолати  травматичний досвід сьогодення. Саме цій меті присвячено арт-проєкт «Бонсай.Едем». На ньому представлено унікальні, раніше не опубліковані матеріали, пов‘язані з творчістю українського художника-футуриста Давида Бурлюка, який жив і працював в Японії з 1920 по 1922 рік.

Матеріали надані онуковою племінницею Давида Бурлюка, Яною Коталіковою (Прага) та дослідником його творчості Євгеном Деменком (Одеса-Прага). А також твори вже легендарних і сучасних майстрів перформативного мистецтва України та Японії, це: Федір Тетянич, Микола Трох, Микола Білоус, Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Віка Барон, Віктор Буткалюк, Леся та Геннадій Гутгарц; співзасновник авангардних арт-груп Гутай та AU, ArtUnidentified, Шозо Шімамото; учасникі Гутай та AU Ясуо Сумі та Міюкі Нішизава; учасникі AU Мао Мацуда, Ецуші Оно, Юхеі Такада, Шу, Мацуі Коно, Кохеї Мацуі, Ліон, Локо, Зео Назе, Масанорі Накао, Міу, Суміко Кім.

Куратори проєкту: Галина Мєднікова і Геннадій Гутгарц.
Співорганізатори проєкту: Спілка художників AU ArtUnidentified (Японія);, Національний Центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (Україна);, БО «Благодійний фонд «Добре серце Київ» (Україна).

Довідки: +380676587644, e-mail: [email protected]