Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

26 липня на території «Софії Київської» відкриється виставка «Середньовічні джерела нашої спільної спадщини: Острів Ледницький – Софія Київська»

26 липня о 17:00 на території Національного заповідника «Софія Київська» відкриється стендова виставка «Середньовічні джерела нашої спільної спадщини: Острів Ледницький – Софія Київська».

Цей міжнародний міжмузейний проєкт репрезентує взаємовідносини між П’ястівською Польщею і Київською Руссю у період раннього середньовіччя та спільну польсько-українську історичну спадщину.

Презентація цих історичних пам’яток – одних із перших християнських споруд в обох країнах, що належать до визначної культурної спадщини України та Польщі, є результатом 5-річної наукової співпраці Музею Перших П’ястів на Ледниці та Національного заповідника «Софія Київська».

За домовленістю з 2021 року, ця виставка мала бути відкрита одночасно у Києві, на території Святої Софії, і в Дзекановіцах, поблизу Острова Ледницького. Але у зв’язку із повномасштабним російським вторгненням в Україну виставка відкрилася 6 травня у Польщі в Музеї Перших П’ястів на Ледниці. 

Зокрема, серед іншого, виставка включає інформацію (польською, українською та англійською) про контакти Польщі та України раннього середньовіччя, що втілилися через династичні зв’язки правлячих родин обох країн, наявність історико-культурних артефактів, що розглядалися як імпорт.

Один зі стендів присвячено польсько-руському пограниччю доби раннього середньовіччя так званим Червенським градам, які були не лише місцем протистояння П’ястів і Володимировичів, а й зоною співпраці та контактів підданих обох династій, початком нашого добросусідства.

Виставка організована за сприяння Польського Інституту в Києві / Instytut Polski w Kijowie та експонуватиметься до середини жовтня 2022 року.

У відкритті візьмуть участь директор Польського Інституту в Києві, радник Посольства Республіки Польща в Києві Роберт Чижевський і генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.