Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

28 червня в Скарбниці Національного музею історії України відбудеться відкриття виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи»

28 червня о 15:00 у Скарбниці Національного музею історії України для медіа відбудеться відкриття виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи». Відвідувачі можуть побачити експозицію з 29 червня.

Виставка доводить, що Україна здавна була частиною європейського культурного простору. У фокусі її уваги зосереджені культура, освіта та політичні погляди української еліти доби козацької держави – Гетьманщини.

Орієнтування козацької політичної культури на демократичні (на відміну від московії) традиції Речі Посполитої – спільної держави поляків, українців, литовців та білорусів, зумовило появу Конституції Пилипа Орлика 1710 року, що є ключовою ознакою історичної належності України до Європи.

Саме тому відкриття виставки приурочене до Дня Конституції України.

Відвідувачі зможуть побачити особисті речі Івана Мазепи, дорогоцінні вклади на потреби церкви й освіти від гетьмана та його матері, особисті речі митрополита-реформатора Петра Могили та урядників київського магістрату, пергаментну грамоту-унікат про підпорядкування Київської митрополії Вселенському патріархові, гетьманський скарб XVII століття, сеймові конституції Речі Посполитої 1616 року, репліки Конституції Пилипа Орлика з російського державного архіву давніх актів та Національного архіву Швеції, а також багато інших артефактів.

Виставка діятиме у Скарбниці Національного музею історії України за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12, вхід через головну браму Лаври.

Експонати зі своїх зібрань також надали Національний музей історії України, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національна бібліотека України ім. В. Вернадського НАН України, Центральний державний історичний архів України.

Телефон для ЗМІ – (093) 835 16 96, (098) 763 39 37.

Акредитація ЗМІ:

https://docs.google.com/…/1fS54r4cdIt3Xk2p7KuFCdGX…/edit

Відвідати виставку можна буде лише у складі екскурсійних груп, щогодини, з 10:00 до 17:00. Екскурсії проводитимуться з середи по неділю. Попередньо потрібно зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96.