Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

28 січня на Черкащині відкриють культурний простір «Тарасова юрта» до дня народження Кобзаря

28 січня о 13:00 на честь 210-річчя з дня народження Тараса Шевченка відбудеться урочисте відкриття «Тарасової юрти» у м. Звенигородка Черкаської області. У заході візьме участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Захід реалізується як частина міжнародного проєкту «Юрта незламності», ініційованого народним депутатом України, головою міжпарламентської групи дружби з Казахстаном Сергієм Нагорняком спільно із казахським меценатом Даулетом Нуржановим та казахською діаспорою в Україні.

«Тарасова юрта» на малій батьківщині Кобзаря символізує багатовіковий дружній зв’язок українців і казахів. Це — культурний простір, де охочі можуть ознайомитись із багатою культурою Казахстану, відвідати майстер-класи та різноманітні заходи. За потреби «Тарасова юрта» працюватиме як «пункт незламності».

Тараса Шевченка, великого сина Звенигородщини, знають по всій земній кулі, але особливу любов і шану він по праву здобув у Казахстані. Наш Кобзар, або, як його називають казахи, «Акин Таразі», протягом десяти років заслання створив величезну кількість віршів, повістей та картин, багато спілкувався із казахами, описував їх у поезіях і зображав на картинах, досліджував природу і культуру Казахстану.

У церемонії відкриття «Тарасової юрти» візьмуть участь представники місцевих органів влади, народні депутати України, дипломати, представники казахської діаспори, дослідники творчості Тараса Шевченка.

Місце проведення: м. Звенигородка Черкаської області, вул. Шевченка, 63 (біля Звенигородської міської ради).

Для журналістів з Києва та Черкас передбачено транспортний трансфер. 

За детальною інформацією звертайтеся до Марини Гончарук: 0957772147