Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

28 травня відбудеться круглий стіл “Перспективи боротьби з дезінформацією: досвід країн ЄС”

28 травня 2019 року о 10:00 в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбудеться круглий стіл “Перспективи боротьби з дезінформацією: досвід країн ЄС”.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, ГО “Інтерньюз-Україна”

Учасники: Дмитро Золотухін, заступник Міністра інформаційної політики; Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”; медіа-експерти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства.

Довідково. Свобода слова в онлайні та свобода інтернету є ключовими засадничими цінностями на європейському просторі, Разом із тим, усе більше країн світу визнають необхідність регулювання ЗМІ, зокрема Інтернет-медіа. У листопаді минулого року Національні збори Франції прийняли закон про протидію маніпуляціям інформацією, який у ЗМІ називають законом проти фейків. Цього року українська урядова делегація провела серію консультацій із французькими парламентарями та представниками інших державних інституцій, які є прихильниками або критиками закону. Чи варто переймати досвід Франції в Україні? Чи можна знайти баланс між свободою інтернету та державними регуляціями онлайн-сфери?

Коротко. Під час заходу заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін, який брав участь в обговоренні цього закону із французькою стороною, розповість, як приймали закон про протидію фейкам у Франції, як він працює, та які проблеми вирішує. У свою чергу керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз окреслить контекст французького закону з точки зору дискусій щодо свободи інтернету.

Під час круглого столу медіа-експерти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства обговорять, чи можливий такий закон в українських реаліях, чи несе він ризики для функціонування онлайн-простору в Україні в розрізі свободи інтернету і чи потрібні подібні регуляції для Інтернет-медіа в Україні.