Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

29 листопада у Мадриді відкриється масштабний виставковий проєкт «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х»

Відкриття відбудеться в іспанському музеї Тиссена-Борнемісса. В експозиції виставки — роботи, створені в Україні у перші десятиліття ХХ ст. у мистецьких напрямках від фігуративного мистецтва до футуризму. Твори таких авторів, як: Олександр Богомазов, Олександра Екстер, Володимир  і Давид Бурлюки, Михайло Бойчук, Вiктор Пальмов, Василь Єрмилов, Анатолій Петрицький та ін. Загалом відвідувачі виставки матимуть змогу оглянути 70 робіт.

«Карусель», Давід Бурлюк, 1921

Виставка має на меті нагадати на Заході про важливу частину європейського модернізму — про модернізм український.

На виставці представлені унікальні експонати з провідних українських музеїв та державних і приватних колекцій Західної Європи (Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Австрії). Партнери виставки — Національний художній музей України та Державний музей театру, музики та кіно України. Куратори проєкту — Костянтин Акінша, Катя Денисова та Олена Кашуба-Вольвач. Одна з ініціаторок виставки — баронеса Франческа Тиссен-Борнеміса, учасниця опікунської ради Національного музею Тиссен-Борнеміса.

«Пилярі», 1927, Олександр Богомазов

Проєкт створено за  підтримки Президента України Володимира Зеленського, офісу президента України та особистого сприяння Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Скетч до балету Броніслави Ніжинської, 1919, Давід Бурлюк