Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

31 березня відбудеться онлайн-презентація "Архіву усної історії"

Презентація онлайн-архіву відбудеться 31 березня, об 11:00, в онлайн-форматі з трансляцією на фейсбук-сторінці інституту. Запитання спікерам можна задавати у коментарях під трансляцією.

Учасники презентації: Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті; Ігор Козловський – релігієзнавець, письменник, громадський діяч, член ініціативної групи «Першого грудня», колишній полонений т.зв. «ДНР». Автор розповіді, яка увійшла до архіву усної історії; Гелінада Грінченко – голова Української асоціації усної історії, професорка Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна; Ігор Кулик – директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (Архіву національної пам’яті); Леся Онишко – вчена-секретарка Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності; Тетяна Ковтунович – завідувачка сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті; Тетяна Привалко – головна спеціалістка сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті, координаторка роботи з розробки та наповнення архіву усної історії.

Архів усної історії є результатом багаторічної роботи Українського інституту національної пам’яті зі збору свідчень про різні історичні події, зокрема Революцію гідності 2013-2014 років та сучасну російсько-українську війну.

Це перший в Україні політематичний онлайн-архів усних спогадів, який надає вільний доступ до зібраних відео- та аудіоінтерв’ю всім зацікавленим. Усього в інституті зберігається понад 1600 інтерв’ю про різні історичні події.

В онлайн-архіві у вільному доступі наразі представлені перші 100 записів – розповіді про Революцію гідності, російсько-українську війну, український визвольний рух. Онлайн-колекція буде постійно поповнюватися.

Детальніше про архів усної історії: Архів усної історії створений на базі зібрання усних свідчень, що зберігаються в Українському інституті національної пам’яті. До цього зібрання входять записи, здійснені працівниками інституту, та прийняті на зберігання від інших організацій й установ, приватних дослідників. Оприлюднені інтерв’ю доповнені текстовими транскрипціями, світлинами, документами, записами, наданими оповідачами. На сайті можна здійснити швидкий відбір за кількома фільтрами: темою розповіді, прізвищем, місцем народження чи проживання оповідачів, умовною категорію участі у подіях, ключовими словами тощо. Додатковим пошуковим інструментом слугує карта топонімів, на якій позначені населені пункти, про події в яких ідеться в розповідях. Цікавими для широкого загалу та в нагоді для вчителів, учнів, студентів, журналістів можуть стати рубрики, де розміщені вже опрацьовані матеріали.