Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

5 жовтня: На відстані семи десятиліть. Експозиція, що поєднала два покоління захисників незалежності України

5 жовтня 2017 року в ІА “Укрінформ”, 1 зала о 10.00 відбудеться презентація фотовиставки «Об’єктивНА історія», присвячена  75-й річниці створення УПА (Зала 1).

Організатор: Міністерство інформаційної політики України. 

Учасники: Дмитро Ткаченко, радник Міністра інформаційної політики України; Олександр Білоус, завідувач науково-експозиційного відділу історії рухів Опору Національного музею історії України у Другій світовій війні, кандидат історичних наук; Василь Гуменюк, історик, дослідник, упорядник матеріалів Яворівського архіву УПА, автор і співавтор численних видань з тематики досліджень історії УПА; Інна Єрмакова, керівниця мистецького проекту «Життя на «нулі», старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса; Юрій Величко, боєць 46-го окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» ЗСУ (2015-2017рр.), учасник мистецького проекту «Життя на “нулі”». 

Коротко. 5 жовтня 2017 р. о 13.00 у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) у просторі виставкового проекту «Український Схід» відбудеться презентація фотовиставки «Об’єктивНА історія».

Сьогодні триває збройна боротьба за Незалежність України. І знову замовчувані сторінки історії боротьби проти російського імперіалізму даються взнаки. Знову Росія у своєму інформаційному просторі викривлює війну, яку сама розв’язала на сході України, вкотре, здійснюючи підміну понять. Постійно наголошується на темах, що мали недостатнє висвітлення в історичному дискурсі. Однією з таких – є історія УПА. Українська історія ХХ-го століття, мабуть, не знає більш неоднозначних оцінок подій та явищ, як про Українську Повстанську Армію. На жаль, ХХІ століття спонукало українців знову стати до збройної боротьби вже за збереження суверенітету та державної незалежності України. Історія повторюється, якщо вчасно не засвоїти її уроки.

Основна сюжетна лінія світлин нового проекту – це часові паралелі між захисниками рідної землі на відстані у 70 років. Одні герої, що  зображені на фотографіях, живуть у 1940-х роках -це знімки воїнів УПА з Яворівського архіву, які дивом збереглися й були досліджені істориком Василем Гуменюком. Інші світлини – з нинішньої війни на сході України. Вони зроблені танкістом 46-го окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» ЗСУ Юрієм Величком. Фото дуже схожі між собою. Їхні герої – красиві люди на потворній війні.

Зафіксовані фотографами-професіоналами та аматорами в різний час герої світлин кохають, відпочивають після бойового походу, жартують, упорядковують тимчасове пристанище, очікують на ворога, прощаються з полеглими побратимами тощо. Вони не перетнулися в часі, проте відчувають однакові емоції.

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044)  279-20-60, 279-00-05

Акредитація ЗМІ за адресою: [email protected]

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.