Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відкриється виставка творів студентів академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука

8 травня відкриється виставка «Воскресіння», яка репрезентує твори Олени Осадчої і студентів сакрального відділення Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Представлені в експозиції твори іконопису і фрески були виконані в межах навчальних дисциплін другого курсу «Робота в матеріалі» і четвертого курсу «Основи іконографії» на бакалаврському рівні. Більшість робіт було створено протягом 20017–2020 років. 

Окрема тема виставки – подія, що сталася з Академію Бойчука 25 березня 2024 року, коли в одну з будівель навчального корпусу влучила частина російської надзвукової ракети і вщент зруйнувала приміщення, де зберігалися золоті фонди дипломних робіт студентів Академії. До запропонованої експозиції включені фото зруйнованих будівель Академії й інсталяція, створена з фрагментів цегляних стін та арматури. На виставці також представлені понівечені твори сакрального мистецтва.

Центральним експонатом виставки є ікона Архангела, яку було знайдено під завалами та відреставравано. 

Для Академії, яка є спадкоємицею творчих і педагогічних засад Михайла Бойчука, важливим є розвиток українського сакрального іконопису. Очолюючи майстерню «Ікони і фрески» в Українській академії мистецтва у період творення української державності 1917–1919 рр. Михайло Бойчук сформував напрям неовізантизму, в якому вбачав національні корені українського мистецтва. Важливим для художника було ґрунтовне вивчення української народної ікони, в якій закарбувався дух часу та національна свідомість.