Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

8 вересня відбудеться відкриття меморіальної дошки на честь князя Костянтина Острозького

8 вересня об 11:00 у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь князя Костянтина Острозького – видатного українського державного, військового та церковного діяча, Великого гетьмана Литовського, ктитора Києво-Печерської лаври.

Встановлення дошки приурочено до 509-ої річниці битви під Оршею (1514), під час якої об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Костянтином Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів на чолі з їхнім  царем Василем ІІІ.

У заході візьмуть участь:

Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України;

Максим Остапенко, в.о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»;

Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні;

Агнєшка Горальська, заступниця Надзвичайного і Поважного Посла Республіки Польща в Україні;

Архімандрит Авраамій, в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври;

Борис Крилов та Олесь Сидорук, скульптори та автори, члени Національної спілки художників та Королівського Британського товариства скульпторів;

Микола Томенко, голова Фонду «Рідна країна»;

Денис Прохоров, командир білоруського полку ім. Кастуся Калиновського у складі ЗСУ, представник 30-ої Окремої механізованої бригади ім. князя Острозького.

Меморіальна дошка князю Костянтину Острозькому – це подарунок від скульпторів Бориса Крилова, Олеся Сидорука та засновника ливарної майстерні Ігоря Давидова. Консультант та куратор акції – Любомир Михайлина. Ця подія є вшануванням постаті видатного вітчизняного військового і політичного діяча,  що повертає нас до славетних сторінок європейського минулого України. Переможний результат битви свідчить про те, що об’єднаними зусиллями українці, білоруси, литовці і поляки здатні перемагати спільного ворога – варварську московію.

Історія тісної співпраці Заповідника із литовськими партнерами триває майже 10 років: у межах міждержавного проєкту відбувається відновлення пам’яток, пов’язаних із вшануванням династії князів Острозьких, організовуються спільні виставки в Україні та Литві. Постійна співпраця триває за підтримки Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула України в Луганській області.

Меморіальну дошку встановлено на північному фасаді Успенського собору Києво-Печерської лаври.