Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Бібліотека. Люди. Війна. Втрати і звершення»: в Києві відбудеться науково-практична конференція

8 листопада 2023 року в Національній історичній бібліотеці України відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека. Люди. Війна. Втрати і звершення» у рамках VII Краєзнавчих читань пам’яті академіка Петра Тронька. 

Під час заходу обговорюватимуться питання втрат та здобутків бібліотечної спільноти під час воєнного часу, ролі бібліотек у викоріненні імперських та радянських наративів з локальної історії, діяльності бібліотечних установ в умовах інформаційної війни та їхньої участі в меморіалізації подій російсько-української війни. 

Крім того, йтиметься про важливість краєзнавчої бібліотечної діяльності, досвід бібліотек, які стали осередками психологічної підтримки під час війни, а також про інновації та традиції у підготовці бібліотечно-інформаційних фахівців.

Подія відбудеться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, за участі Інституту історії України НАН України, Центру досліджень історико-культурної спадщини України, Національної спілки краєзнавців України, Київського національного університету культури і мистецтв

В межах конференції відбудеться круглий стіл «Втрати нерухомих пам’яток України під час російсько-української війни 2022-2023 рр.: фіксація та дослідження» за участі Центру досліджень історико-культурної спадщини України Інституту історії України НАН України.