Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

#ДійЗадляСпадщини: у Києві відбудеться другий форум, присвячений збереженню культурної спадщини України

30-31 травня в Києві відбудеться Форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини». Подія має на меті створити спільну платформу для громадянського суспільства, держави, культурної спільноти, міжнародних донорів та інституцій, які працюють з темою збереження культурної спадщини. 

«Війна, розв’язана Росією проти України спрямована знищити українську ідентичність, стерши її культуру руйнуючи або привласнюючи її спадщину. Метою Програми “Долучайся!” є підвищення обізнаності та громадського активізму і ми переконані, що спільні зусилля громадянського суспільства разом з владою є ключовими у захисті культурних надбань України. Цей форум є унікальною платформою для діалогу про збереження та охорони української культурної спадщини. Це також виняткова можливість ще раз наголосити, що Україна є невід’ємною частиною європейської культури», – зазначає Роланд Ковач, директор Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що є організатором Форуму.

«Сьогодні, як ніколи, ми докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти українську культурну спадщину. Цей форум є важливим інструментом у цьому процесі, й ми прагнемо, щоб він став тією платформою,  що дозволить об’єднати всіх зацікавлених сторін, а також міжнародну спільноту навколо захисту та відновлення культурних скарбів України. Переконані, що ця співпраця принесе реальні результати та дозволить зберегти культурну спадщину для наступних поколінь», – наголошує Ростислав Карандєєв, тимчасово виконуючий обов’язки Міністра культури та інформаційної політики України.

Протягом двох днів учасники форуму розглянуть важливі теми, зокрема:

• Стратегії та ініціативи, спрямовані на боротьбу зі злочинами проти культурної спадщини, враховуючи європейський досвід й практики.

• Ключову роль культурної спадщини в післявоєнній відбудові, збереженню ідентичності та сприянню стійкості громади.

• Роль культурної спадщини як інструменту налагодження міжнародної співпраці, сприяння взаєморозумінню та зміцненню дипломатичних відносин.

• Важливість освіти для збереження спадщини, інтеграцію збереження культурної спадщини в загальноосвітні програми та розвиток професійної підготовки для забезпечення її збереження.

• Аналіз реформ та нормативних змін, необхідних для приведення сектору культурної спадщини України до стандартів і вимог ЄС.

• Роль громад у захисті нематеріальної спадщини, дослідження ролі, яку відіграють місцеві громади у захисті як матеріальної, так і нематеріальної спадщини у своїх регіонах.

• Досвід проєктів та ініціатив, реалізованих за підтримки міжнародних донорів, спрямованих на збереження та популяризацію української культурної спадщини.

Вхід за попередньою реєстрацією.

Акредитація ЗМІ: Для отримання акредитації зацікавлені представники ЗМІ повинні надіслати свої заявки за посиланням.

Захід транслюватиметься онлайн на сторінці Facebook Програми «Долучайся!» (@USAID/ENGAGE)

Організатори: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Партнерами заходу є Міністерства культури та інформаційної політики України, UNESCO Desk in Ukraine, House of Europe, Український інститут.