Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України відбудеться презентація пам’ятної медалі

2 червня у Меморіальному комплексі (вул. Лаврська, 24, м. Київ) відбудеться презентація пам’ятної медалі, яка присвячена пам’яті наймолодших жертв війни.

Медаль вилита з броні російського БТР-70, знищеного між Бучею та Ірпенем 4 березня 2022 року. На аверсі зображено дату початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну – зображення жінки із закритим обличчям та терновим вінком у волоссі, як уособлення матерів, що втратили дітей під час війни. Жінка тримає на руках дитину – затемнений неповний силует дівчинки, що робить акцент на її відсутності. У медалі відсутній фрагмент, що формою нагадує уламок. За задумом авторів медалі з часом на неї буде нанесена дата закінчення війни, кількість загиблих дітей та завершений силует дитини, а уламок приєднається до своєї основи. На реверсі нанесено абрис Верхньої брами, в якому проєктується Мартиролог загиблих дітей.

Авторами медалі є творчі юнаки із м. Буча, які об’єдналися в команду під час окупації, вистояли, згодом заснували бренд DFNDRS і нині прагнуть показати світові наслідки війни, карбуючи медалі та монети із рештків російської техніки.

Пам’ятна медаль експонуватиметься у просторі Верхньої брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці. Місце для експонування обрано не випадково, адже саме у цій старовинній споруді рік тому за сприяння Офісу генерального прокурора відбулася презентація мультимедійного проєкту «Мартиролог. Діти». На час відкриття на символічному вівтарі були зазначені імена та портрети 261 дитини, які загинули від рук російського агресора. А нині цей скорботний список зріс до 483 дітей.

Протягом року Мартиролог відвідало безліч офіційних делегацій та гостей музею, які підтримали сумну традицію вшанування пам’яті загиблих дітей. Її започаткував Олег Федько, батько двох загиблих діток із Херсонщини, коли до вівтаря Мартирологу приніс дві іграшки. Нині у Брамі майже сотня м’яких іграшок – від президентів Литви, Молдови, Гватемали, Греції; прем’єр-міністрів, міністрів та послів багатьох європейських країн і Сполучених Штатів Америки.